| FcsbAlex a întrebat:

M-am gândit sa mă apuc sa fac benzi desenate. Doar ca nu am nici o idee de super-eroi. Va rog dați-mi niște idei, doar ca nu vreauiți asemănătoare cu cele de la MARVEL, sau DC. Și lângă super-eroi scrieți și câte un nume mai șmecher. Mulțumesc mult.
P. S. Doar cel cu super-viteza aș vrea să se regăsească din toți ceilalți.

2 răspunsuri:
| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Image Comics are niste eroi neconventionali.
Boom Box are Sa inceapa aventura si un show obisnuit plus multe altele.
Dark Horse are o gama larga de unde te poti inspira.
Nume:Abrazame,Sesame,Makbe'th,Djonas, Arabatos, Yliana, Amenophis, Antaris

| Mrs0Right12 a răspuns:

Hei! ce zici sa faci manga? asta ar fi o idee daca stii ce-i manga.
cu referire la rugamintea ta,eu de obicei (am facut si eu o data manga) imi imaginez un personaj cu propria lui poveste,desenez personajul si il "strecor" in firul actiunii. asa ai putea sa faci si tu,gen desenul tau animat care iti place,iti faci un personaj cum il vrei, iar numele il alegi in func tie cat de puternic il vrei sau cum arata costumul lui, daca are o anumita putere, gen o putere a unui element al naturii (nu pot sa-ti dau un nume ca nu prea imi plac desenele animate/cartoon ci anime, dar sper ca te-am ajutat cat de cat, funda?