| icsbooy a întrebat:

Salutare. cine stie cum se numea acel serial difuzat in anii 2005 pe tvr 2. la orele 14"30 dupa desene, si a fost difuzat dupa serialul fiica oceanului. era vorba despre 2 copii parca, baiat si fata care traiau intr-un copac dar era parca in alta lume, foloseau o poarta sa treaca din lumea "basmelor" in lumea reala si parca protejau si alti copii de niste pirati. stiu de un serial care cauta o harta parca si nu stia cum se poate unii punctele cardinale E cu V.

2 răspunsuri:
| mirelutza21 a răspuns:

Imi amintesc serialul ala!(il adoram >.

| ThatOneGuy a răspuns:

Cred ca serialul se numeste:
"Doi autisti care traiau in copac si foloseau un portal ca sa treaca in lumea basmelor si protejau alti autisti de o haita de pirati nervosi"
Nu sunt sigur dar dupa informatiile pe care ni le-ai dat pot spune 100% ca titlu meu se potriveste perfect cu descrierea ta.