| smax11223 a întrebat:

Salutare tuturor! Caut pe cineva care mă poate ajuta cu un proiect de desene animate. Practic eu caut dublări în română şi sincronizez desene animate "clasice" de pe Cartoon Network (de prin anii 1990-2000). Cu alte cuvinte, folosesc cele mai bune surse pentru calitatea video şi adaug dublările în română după care le sincronizez ca să pară originale ca atunci când au fost difuzate pentru prima dată la noi în ţară. De moment, lucrez la desenul "Curaj, Câinele cel Fricos". Am reuşit să găsesc dublările pentru aproape toate episoadele dar din păcate nu reuşesc să găsesc dublări pentru 4 episoade. Aceste episoade sunt:

- Turnul Doctorului Zalost (S02E13)
- Vizite la Domiciliu (S04E02B)
- Mireasa Monstrului din Mlaștină (S04E05A)
- Masca (S04E07)

Cine are sau poate găsi dublări în română pentru aceste 4 episoade, îmi puteţi trimite link-uri sau îmi spuneţi unde le pot găsi pentru ca show-ul să fie complet. Primul care face rost de toate cele 4 dublări va primi funda iar toţi cei care m-au ajutat cu proiectul respectiv le voi da show-ul complet cu cea mai bună calitate video şi audio-ul în română şi engleză. Dacă aveţi alte întrebări, mă puteţi întreba. Sunt valabil oricând.

4 răspunsuri:
| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

De unde ti-a venit ideea acestei cauze nobile?
In caz contrar am auzit ca televiziunea romana ar detine toate desenele dublate in romana facute vreodata.De aceea pe cartoon network exista Cartoon Toon Toon si desenele vechi sunt difuzate.
Si eu am cautat episoadele, nicio sansa sa le gasesc.

| smax11223 explică (pentru George_Gabriel_Ion_1995):

E un fel de hobby de-al meu. Am vrut să fac asta demult dar din păcate, îmi place să lucrez cu show-uri complete. Dacă lipseşte doar un singur episod, deja nu mă mai motivează. Din cauza asta, până nu găsesc toate dublările (ştiu că au fost făcute, le-am văzut in copilărie) nu pot să continui proiectul. Nici nu ştiu dacă se mai difuzează pe Boomerang ca cineva să le poata înregistra în română. Sunt doar cele 4 care lipsesc. Am mai făcut resincronizări în trecut mai ales cu surse video foarte bune care aveau doar audio-ul in rusă şi le-am adăugat audio-ul original in engleză. Practic, odată ce ştii cum să resincronizezi, poţi adăuga orice limbă vrei. Dacă ştii pe cineva care ar avea din întâmplare dublările pentru acele episoade, nu ezita să mă contactezi. Deja eşti pe lista celor care vor primi show-ul odată ce-l termin de dublat. Daca e complet desigur. happy

| smax11223 explică:

System Override - Initialized
Project Cancelled - Complete
Profile Terminated - Complete

| Eulise a răspuns (pentru smax11223):

Salut, ai cumva toate sezoanele din "Curaj câinele fricos"?‍♂️A fost și va rămâne mereu desenul copilăriei mele... tare mi-ar plăcea să-l revăd?