| RorySan a întrebat:

Se va termina cu bine anime-ul Romeo x Juliet?

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Buna! Sincer, nu. Anime-ul in sine este foarte bun doar ca dupa cum puteai sa banuiesti. Sfarsitul este unul tragic, doar nu ar schimba asta.
Stiu ca au schimbat multe la acest anime si ca au exagerat cu partea de fictiune dar sfarsitul este acelasi sfarsit tragic pe care il stie toata lumea, doar ca mult mai exagerat. (Tot mor, dar nu asa ca in carte, este o mare exagerare)
Oricum te face sa plangi...doar e romance drama...

| Sakura13574 a răspuns:

Eu am plans foarte mult la sfrsit. A fost foarte tragic si emotionant pentru mine.
In orice caz, finalul este si bun si rau in acelasi timp pentru mine. Rau, pentru ca cele 2 personaje principale mor, si bun, pentru ca dupa toate cele intamplate, toti ceilalti traiesc fericiti, pastrandu-i pe Romeo si Julieta in amintirile lor.

| Barb0Senpai a răspuns:

Din moment ce este o drama, normal ca nu se va termina bine. Dar uita-te pana la capat, iti vs placeawinking