| Artemesia a întrebat:

Cui ii place anime-ul "Romeo X Juliet"? Dar seria manga? Credeti ca exista diferente mari sau mici intre manga si anime? Puteti sa argumentati!

Răspuns Câştigător
| kassy25 a răspuns:

Mie mi-a placut animeul foarte mult. Manga in general nu citesc, dar am auzit ca pe alocuri e diferita de anime. Nu pot da argumente, spun din ceea ce am citit pe alte forumuri specializate in asa ceva. Oricum, e worth watching pentru orice fan de drama/romance. Pe unii e posibil sa-i calce pe nervii schimbarea de scenariu. In fond numai numele personajelor si conditia lor sociala au fost pastrate.

2 răspunsuri:
| Artemesia explică:

Cam asa, dar ai dreptate.Manga e destul de diferita de anime, si scenariul a suferit mari schimbari.
Dar daca vrei sa afli mai multe despre subiect si diferentele de scenariu, poti incerca sa intri aici : http://ro.wikipedia.org/wiki/Romeo_x_Juliet
Hei,esti fana drama/romance? De fapt, si mie imi place genul asta.
Bye!

| リナ a răspuns:

Eu personal nu am vazut acel anime si probabil il voi vedea in viitor. Dar ce stiu despre diferenta intre manga si anime in mare parte este ca la fel ca si filmele facute dupa carti, asa sunt si anime-urile facute dupa manga.cu cateva modificari de scenariu. Am observat chestia asta cand am vazut anime-ul Kaichou Wa Maid-sama si apoi am 'rasfoit' pe net mangaul... ^_^ sper ca totusi te-au ajutat informatiile. chiar daca probabil le sti lucrurile astea...cel putin am facut reclama la un anime foarte super!^.^ big grin