| Teodaria a întrebat:

Stie cineva anime-uri gen Koe No Katachi? :3

Răspuns Câştigător
| WhatABeautifulDay a răspuns:

-Kimi no Nawa (La grafica si felul in care este executat seamana, insa ca poveste nu prea au nimic in comun, poate decat ca ambele sunt genul romance)

Si eu am cautat anime de genul dupa ce am citit manga pentru Koe no Katachi, dar nu prea sunt cu persoane disabilitate.

Stiu ca nu e ceea ce ai cerut, dar stiu cateva manga similare:
-Can't See, Can't Hear But Love-O poveste de dragoste intre o orfana care si-a pierdut auzul si un scriitor de benzi desenate care si-a pierdut vederea. Se poate sa ti se pare destul de copilareasca la inceput, dar e una dintre cele mai bune pe care le-am citit. (fiind manhwa, e color nu alb negru)
-The Friendly Winter-O poveste despre o fata de 19 ani care din cauza unei probleme, are corpul unui copil & un baiat de 17 ani care are mintea unui copil.
-Kimi ni shika Kikoenai

| Teodaria explică (pentru WhatABeautifulDay):

Multumesc pentru raspuns! De fapt, m-a ajutat enorm pentru ca imi place sa citesc manga laughing

1 răspuns: