| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva ceva anime gen naruto? sa fie asemanatoare. Nu vreau acolo o gramada de anime luade de pe net cu copy-paste. doar cine stie sa-mi raspunda

2 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Depinde in ce sens vrei sa fie asemanatoare.
Naruto este ceva foarte special deci nu mai poti sa gasesti ceva atat de bun pe tot netul.
Oricum daca iti plac anime-urile de actiune cu actiune si povesti bunicele atunci ma gandesc la SAO si Akame ga Kill.
Dupa cum ziceam, e mai greu sa gasesti ceva asemanator cu Naruto.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai poti sa incerci Bleach
One Piece
Fairy Tail
HunterxHunter
astea mi se par cele mai asemanatoare, bine nu o sa gasesti ninja prin ele happy mai ales HunterxHunter seamana cu Naruto.
Altele pe care ti le recomand sunt
Attack on titan
Kuroko no Basket
Tokyo Ghoul
Death Note
Full Metal Alchemist