| sweetys a întrebat:

Stiu ca sunt foarte multe persoane otaku. V-ar surade ideea sa ve intalniti cu alte persoane care au aceeasi pasiune? Sau daca ati vedea pe un site ca cineva de la voi din oras ( o persoana total necunoscuta) organizeaza o astfel de intalnire ( adica sa va intalniti in locul x la ora y) ati merge? De exemplu eu nu cunosc personal decat doua persoane care se uita la animeuri, dar am auzit ca ar mai exista si altele si sunt curioasa.

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Absolut.De la un timp sunt obsedata de orice activitate noua si nu vad nimic rau in a intalni persoane cu pasiuni comune.

| Mayhem666 a răspuns:

Categoric DA.
Adica si eu cunosc doar doua (ba nu, scuze, trei) persoane otaku (in viata reala) in afara de sora mea si de mine. Mai cunosc alte zeci de persoane otaku in mediul virtual.
Dar daca s-ar organiza o astfel de intalnire, m-as duce, dar doar daca s-ar strange cel putin 10 persoane, nu sa ma duc acolo si sa ma trezesc, ca mai sunt inca 2 persoane si cu mine 3, ca asa o sa fie stanjenitor si ciudat.

| Kife a răspuns:

Pai...si eu ma uit la anime, dar otaku=obsedat total de anime, adica figurine/papusi/cd cu/din anime