| Nomyy a întrebat:

Știții/cunoașteții vreun site, mă refer la un site de "anime" iar pe acel site să arate ce anime-uri au "coyright" sau dacă îmi puteți spune astfel de metode prin care pot să știu exact ce anime nou sau mai vechi au "copyright" -drepturi de autor.

3 răspunsuri:
| HandaSei a răspuns:

Având în vedere că în România momentan nu are cumpărate drepturi de autor pentru aproape nici un anime vreun post TV sau altă sursă online importantă... cu excepția la Youtube, poți să postezi pe orice surse video vrei, și să-ți deschizi un fansub sau etc.
Totuși întrebarea ta nu a fost prea exactă... pentru ce ai nevoie să știi ce anime-uri își pot lua copyright și unde mai exact!?

| Sakura13574 a răspuns:

Hmmm...e vorba de youtube? Adica uneori cand vreau sa postez un amv sau altceva imi spune ca include copyright content si nu poate fi vazut...Despre asta e vorba?

| Nomyy explică (pentru Sakura13574):

Nu, nu la asta m-am referit, m-am referit la, vreau să știu ce anime-uri au, sau ce animeuri noi vor avea "copyright" deoarece eu o am o pagină pe facebook, iar uneori cand postez vreun anime îmi apare că are copyright', ceea ce vreau să zic este că, nu vreau să postez anime-uri cu copyright... pe acea pagină deoarece apare cate un hater și raportează pagină, iar facebook vede că am videoclipuri/episoadele de la anumite anime-uri că au copyright. iar după urmează chestia că îmi șterge pagina și că îmi dezactivează contul...