| lary1399 a întrebat:

Tocmai am terminat de vazut Kamigami no asobi si cel mai mult mi-a placut tema mitologica (zei din mai multe culturi). Ce anime-uri mai sunt tot asa pe baza mitologica si mai amuzante?

6 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Hey!
-Fate Stay Night respectiv Fate Zero (2 sez)

| neca a răspuns:

In fate zero apar personaje precum gilgames, regele arthur, barba albastra.

| NOFBD a răspuns:

Pe teme mitologice...nu prea am auzit sa fie, dar cu teme istorice sunt nobunaga the fool, nobunagun, si mai poti intreba pe chat la DAO

| Anndalouse a răspuns:

Eu am vazut Hiiro no Kakera recent si mi-a placut la nebunie... Nu e plin de zei dar sunt totusi cativa
laughing

| Nyxx a răspuns:

Incearca Kamisama hajimemashita; are 13 episoade. Daca vrei poti citi si manga, n-o sa-ti para rau.

| lary1399 explică (pentru Nyxx):

Am citit manga si m-am uitat si la anime acum ceva timp. happy