| Neculau_Codrin_1990 a întrebat:

Un anime ramance,actiune, comedie as dori si un mic rezumat al povestii si sa aiba mai mult de 50-60 episoade.Dau funda

Răspuns Câştigător
| Miuletz a răspuns:

Perfect pentru tine este Zero no Tsukaima
are 4 sau 5 sezoane deci nu e scurt
e vorba despre o fata dintr-o alta lume, o lume mai (veche) in care inca exista magia, aceasta era in scoala de vrajitorii si trebuia sa-si aleaga un familiar, nu stia cine va fi, cand incepe incatatia se deschide un portal si un baiat din lumea noastra apare, acesta devenindu-i familiar, acestia au multe aventuri aparand lumea, iar cei doi incep sa fie atrasi unul de celalalt. (e foarte romantic, are multa actiune si e destul de amuzant) sper ca o sa-ti placa

3 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Ah...eu iti recomand Inuyasha, si are mai mult de 60 de episoade (s1 167+s2 cu 25 + 4 filme). Dupa parerea mea e un shounen foarte frumos, care are de toate genurile. Poate ai auzit de el sau chiar ai vazut cateva episoade pe animax? Oricum, e vorba de Inuyasha, un semi-demon, Kagome si altii care vor sa stranga bucatile din juvaierul sacru si sa omoare cel mai puternic demon, Naraku.
Am iubit anime-ul asta, si de curand am inceput sa ma uit iar la el, e foarte frumos.
De obicei, anime-urile cu multe episoade sunt shounen, iar asta nu au romance.

| puppetmaster a răspuns:

Shugo chara-are vreo 100 si ceva de episoade (o tipa din scoala elementara se muta la o scoala noua unde toata lumea o credea cool si rebela din cauza hainelor ei punk, dar ea nu era deloc asa.Acolo isi face prieteni noi si se indragosteste de un baiat foarte popular, Tadase.DE asemenea ea avea trei gardieni chara, mai tarziu patru, niste "chestii mici" care ieseau din oua si semnificau visul fiecarui copil si pe care adultii si alti copii care nu aveau gardieni chara nu-i puteau vedea. apoi se intalneste cu un tip foarte rebel, elev de liceu, de care o sa se indragosteasca la finalul animeului. Animeul e destul de dragut)
tokyo mew mew-52 de episoade (ichigo, o fata, prin nu mai stiu ce circumstante, ajunge sa lucreze la o cafenea, acest lucru fiind doar un paravan pentru faptul ca ea si cu inca alte 4 fete lucra la salvarea lumii.De asemenea, ea e indragostita de un baiat de la ea de la scoala, care are un rol important in anime)

| wadsman a răspuns:

Prison Break/4 sezoane
Sunt doi frati. Unul din ei este bagat la inchisoare pe nedrept pe motiv ca a omorit fratele guvernatorului. Celalat lucreaza ca inginer constructor si firma lui a reparat inchisoarea unde sta fratele sau are planul inchisorii.Astfel isi tatueaza pe corp planul si intra la inchisoare pentru al scoate de acolo pe fratele sau
Dar nu pot sa-ti spun tot, fiecare sezon are din nou povestea lui, ti-l recomand un serial foarte bun