| RorySan a întrebat:

Va mai fi vreoo continuare acestui anime
please
Hotarubi no Mori e

11 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

E doar un film de 45 de minute fără să fie o serie sau ceva nu? Dacă da nu are ce continuare să mai fie, trebuie să te obișnuiești și cu finaluri triste.

| AlinKun a răspuns (pentru T0T):

Da, multe serii au avut de suferit asa. La unele tocmai unde s-a oprit anime-ul incepea partea interesanta. De obicei acum primesc continuari doar seriile cu mare priza la public, banii peste calitate.

| T0T a răspuns (pentru AlinKun):

Din păcate așa e în foarte multe cazuri! Și eu am rămas de multe ori dezamăgit așa.

| AlinKun a răspuns (pentru T0T):

De obicei ma apuc sa citesc manga daca e adaptare manga. La Full Metal Panic, seria mea preferata, am citit romanele ca sa stiu cum se termina de fapt.

| T0T a răspuns (pentru AlinKun):

Seria mea preferată îi Naruto, au succes mare, nu e problemă(ce e puțin enervant cam multe fillere și e cum ar fi toată manga animată, mai nimic diferit față de ce e în manga). Sper să mai continue mulți ani de zile și să mai urmeze o serie după Shippuden.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Oricum legat de filmul la care a făcut tipa referire chiar nu mai are ce continuare să aibă, cam aia a fost tot. Artistul a transpus foarte bine unele lucruri în doar 45 de minute...E foarte bun filmul.

| AlinKun a răspuns (pentru T0T):

Eu nu urmaresc nicio serie lunga, se pierde esenta pe parcurs. Tot ce incepe se va termina. Prefer serii gen Grisaia no Kajitsu, 2 sezoane + 1 ova care acopera perfect seria. Sau 2 sezoane de 25 ca la Code Geass.

| T0T a răspuns (pentru AlinKun):

Acum mie îmi plac și seriile scurte și lungi, dar gusturile nu se discută. Să zicem că la Naruto tot ce e acolo e foarte complex iar esența anime-ului nu o aflii până în final.

| AlinKun a răspuns (pentru T0T):

Fiecare cu ce-i place. Pe mine Naruto nu m-a atras, nu m-a prins subiectul. Asta e parerea mea. Dar sunt altii carora le place. Fiecare cu ale lui desigur. Cand vine vorba de complexitate nimic n-am vazut sa egaleze Evangelion sau seria Gatari.

| AlinKun a răspuns:

Nu prea cred. nu se aude nimic si nu cred ca sunt dispusi sa se riste cu seria asta dupa ce au facut filmul.

| RorySan explică (pentru AlinKun):

Dar va fi macar o posibilate?