| XPerves a întrebat:

Yo, daca aveti sa-mi dati un anime horror as fi incantat, dar sa fie bun si sa-mi puneti o mica descriere langa el
Mda astea le stiu si eu deja
Hell Girl
Highschool of the dead
Higurashi no naku koro ni (kai)
Tokyo ghoul
Another
Shiki
Hellsing (Praf anime)
Corpse party
Mirai Nikki
Death Note (Stiu ca nu e horror da uni cred ca e. )
Elfen Lied
Blood-c (Sau cum se chema)
Si atat imi amintesc ..Restu le-am uitat :O.

7 răspunsuri:
| AIeXxX a răspuns:

Parasyte the Maxim
n vârstă de 17 ani, Izumi Shinichi locuieşte împreună cu părinţii lui, într-un liniştit cartier din Tokyo. Într-o noapte paraziţi asemănători cu viermii, invadează Pământul, punând stăpânire pe creierele umane, intrând prin nas sau prin urechi. Un parazit a încercat să intre şi în urechea lui Shinchi, cqnd el dormea, dar a eşuat din moment ce el avea căştile puse. Văzând că a eşuat, a încercat să intre prin mâna lui drepată, punând stăpânire pe ea şi care are numele de Migi.

Datorită faptului că Shinichi l-a împiedicat pe Migi să pună stăpânire pe creierul său, amândoi şi-au menţinut personalităţile şi intelectul. Pe parcurs ce ei întâlnesc alţi Paraziţi, ei îşi valorifică situaţiile stranii, astfel formând o legătură puternică, lucrând împreună pentru a supravieţui. Asta le dă un avantaj în bătăliile lor împotriva altor Paraziţi, care-i atacă continuu, din moment ce realizează că, creierul lui Shinici este intact. Shinici este obligat să lupte împotriva altor Praziţi, care devorează oameni, în acet timp el fiind ajutat de Migi.
Migi=( Mâna mea Dreaptă)

| XPerves explică (pentru AIeXxX):

Stiu deja anime-ul am scris asta si mai sus doar ca m-am gresit am Scris Parasyte no Maxim rolling on the floor) Srry, dar stiu deja acest anime

| AIeXxX a răspuns (pentru XPerves):

Angel Beats!
Coppelion
DanMachi... Familia Myth(gen SAO)
Hagure Yuusha no Estetica(ecchi)
Highschool of the Dead(ecchi)
Parasyte the Maxim(horror) (este preferatul meu)
Kiss x Sis( sezonul 1, 2 super interesante)(ecchi)
To LOVE-Ru(ecchi)
No Game No Life(Gen SAO)
Owari no Seraph
Plastic Memories
Prison School(ecchi censored sad )
Shingeki no Kyojin(horror)
Shinmai Maou no Testament(ecchi)
Sora no Otoshimono( sezonul1, 2 )(ecchi)
Strike the Blood(ecchi)
Yamada-kun to Nananin no Majo
Zetsuen no Tempest

Gasesti ceva ce-ti place big grin

| Sakura13574 a răspuns:

Incearca Deadman wonderland:,, Ganta e singurul supravieţuitor după ce un bărbat misterios, îmbrăcat în roşu, a măcelărit o clasă întreagă de adolescenţi. I-a fost înscenat carnajul, a fost condamnat la moarte şi închis în cea mai contorsionată închisoare: Deadman Wonderland. Şi de acolo devine mai rău.''

| XPerves explică (pentru Sakura13574):

Il stiu deja happy stai ca mai adaug cateva anime horror pe care deja le stiu
Parasyte no maxim sau ceva gen
Mai era unu cu gandaci uriasi de pe planeta marte
Attack on titan
Si restul nu-mi vin in cap >.< rolling on the floor))

| Barb0Senpai a răspuns:

Hmm, crezi ca astea sunt horror? :)))) Uita-te la Dedman Wonderland, ala horror! Ceva f*cked up mai este si shinsekai yori, aici ai o descriere: http://myanimelist.net/anime/13125/Shinsekai_yori si aici ai un AMV: https://www.youtube.com/watch?v=mn3socVeZKU

| XPerves explică (pentru Barb0Senpai):

Le stiu rolling on the floor) si incearca Corpse party e mult mai horror ca Deadman Wonderland