| RAY a întrebat:

Aveti instalate aplicatiile olx sau publi24?

12 răspunsuri:
| CiobotaruValentin a răspuns:

Salut.
Eu am instalat doar OLX.
Te pot ajuta cu vreo informatie legata de aplicatie?

| RAY explică (pentru CiobotaruValentin):

E un sondaj

| Freya1 a răspuns:

Am cont, dar nu îmi sunt instalate.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am olx, mi-e util.
De ce întrebi?

| RAY explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pentru ca am anunț acolo

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

Mie olx-ul mi-a adus mulți clienți.
Comparativ cu Marketplace de pe Facebook, e foarte bun.
De pe "lajumate" am primit vreo două telefoane, dar nu am vândut.
Publi24 nu folosesc.

| RAY explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Păi primul rezultat pe google e olx, fostul Mercador, Si Eu folosesc olx, bag acolo destui bani, pe publi bag un sfert, pe marketplace sunt mai multi bătrâni, săraci

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

Rezultatele google sunt acum în funcție de sponsorizări, mai mult decât după relevanță. De exemplu, caut numele unui produs + numele magazinului care știu că îl are, iar google îmi dă doar câteva pagini irelevante, cu produse similare, din magazine care au plătit pentru reclamă. Exclude total site-ul pe care îl și menționez. A ajuns o mizerie și Google, nu mai e motor de căutare.
Dacă ai nevoie de clienți, plătește reclame pe Facebook. Sunt destul de relevante, dacă selectezi corect publicul țintă.

| RAY explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu am pățit o cu ei, avea cont ads, imi mergea foarte bine dar intr o zi imi da plati suspecte deci aveam card de la raifsen bank, nici in ziua de azi nesimțiți nu mi au dovedit cu am gresit, banarea e planetară, și în Germania eram banat ))))))

| RAY explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mi ar trebui un buletin, un card bancar dar sa nu fie pe numele meu, am vb cu uni din familie, sa imi faca un cont de debit, au crezut ca fac credit ))))))))

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

Aiurea. Ai putea chiar să îi dai în judecată.

| RAY explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am făcut și o greșeală am creat noi conturi ceea ce e interzis, gen a mers bine vrei 6 luni cu 6 conturi