| Cannondale31 a întrebat:

Avion/Tren/Autocar/Vapor, care este mijlocul tau de transport preferat si de ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trenul. E cel mai bun mijloc de transport in comun, cel mai sigur.
Avionul si vaporul nu sunt asa accesibile la publicul larg, pe cand autocarul si trenul sunt valabile in orice tara, aproape orice localitate, la preturi mai ok.
In plus, ador simfonia caii ferate.
http://www.youtube.com/watch?v=Ie9E81wMAkQ

5 răspunsuri:
| AnaaMaaria a răspuns:

Avionul pentru ca ajungi cel mai repede la destinatie.

| Disharmony a răspuns:

De obicei merg pe jos sau cu bicicleta, însă când trebuie să ajung într-un alt oraş, prefer autobuzul.

| thegatekeeper a răspuns:

Trenul, intotdeauna (ma refer la disante mari, desigur). Este unul dintre cele mai sigure mijloace de transport, poate chiar cel mai sigur si imi place atmosfera, pur si simplu. Imi place sa stau la fereastra si sa privesc locurile prin care trec, gandindu-ma la diverse si/sau ascultand muzica. Partea proasta este ca nu suport calatoriile mai lungi de 4 ore, mi se par infernale, fiindca ma plictisesc destul de repede.

| johnyxus a răspuns:

Autocarul e preferatul meu pentru ca poti vedea locuri frumoase.

| ellaells a răspuns:

Avionul. Cu toate ca este cel mai scump mijloc de transport, dar ajungi repede si este si o senzatie super big grin