| greg a întrebat:

Bravo destepti romani! N-ati fost la vot.Lasa-ti ca s-au fraudat, sigur o sa ne mearga mai bine asa. M-am oripilat de ce a fost la mine in zona in care am locuit + ce am vazut pe Realitatea, veneau taranii de la tara si votau in Bucuresti cu microbuzele desi aveau sectii de votare la ei in sat/comuna, cand le luau interviu, ziceau ca nu e adevarat, desi au fost filmati.Vei vota data viitoare?

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu am votat ca de fiecare data, consider ca votul e un drept castigat si trebuie luat ca atare.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cu participarea noastra si fara tot se fraudau.Sunt bucuros ca nu am participat si de data aceasta la acest jaf. Oricum se fraudau. E ceva normal in romania din pacate. Taranii aceia nu au nici o vina. Ei voteaza pe cei care le vor da indirect pensile mici.Au facut si ei rost de bani pentru mancare, medicamente.

| elena a răspuns:

Astazi am stat numai pe Realitatea si am vazut exact ceea ce spui tu si parca nu-mi vine sa cred ca este adevarat. Voi vota pana nu mai incap timbrele cu vot pe CI. S-auzim numai de bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce se va schimba pana la viitoarele alegeri...momentan as fi tentata sa zic ca nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

21% prezenta la vot e prea mare. O sa fie 10 % peste cativa ani cred.rolling on the floor

| dulshe a răspuns:

Nu ca nu am 18 anilaughing.

| dudu_4306 a răspuns:

Nu vreau sa fiu complice.big grin

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Am votat. Urmaresc cu interes tot ce se intampla pe scena politica. Si chiar consider ca am facut ceea ce depinde de mine. Daca toata lumea ar vota, in locul cui ar mai vota traseistii, ca altfel ar iesi mai multe voturi, decat populatia cu drept de vot? Dar, asta este o utopie, nici macar in tarile unde votul este obligatoriu, prezenta la vot nu este de 100%. Sper ca intr-o zi sa vad cateva zeci de oameni ca intra in puscarie; asta ar fi un semnal foarte puternic.