| Alisa04 a întrebat:

.am nevoie urgent de voi.sad Trebuie sa scriu o compunere cu titlulu " Vin sarbatorile de iarna " va rog rumos sa imi da-ti o idee...nu-mi vine in cap nici o idee....am nevoie de compunerea aceasta urgent. D-au funda si vot:* Multumesc!

1 răspuns:
| OlariuRox a răspuns:

Vin sarbatorile de iarna- Abia astept sa cada primul fulg de nea,sa-l simt in palma mea,ador sa vad dimineata covorul alb de zapada. Impreuna cu prietenii mei voi face cel mai inalt om de zapada,dar datorita noua va prinde viata, ingerasi vor invia prin zapada. Sanile vor alerga pe parite toti copii galagiosi si cu obraji rosii vor alerga de colo pana colo. Anul asta voi merge la colindat cu sora mea mai mica, are o voce de inger care emana bucurie. Tata deja a cumparat bradul, astazi am fost si am cumparat tot felul de decoratiuni pentru craciun, mosule abia astept sa iti spun ce imi doresc bun!