| Vecina a întrebat:

As vrea sa stiu daca pot iesi traducator/translator, daca se face traducere si interpretare, si daca pot lucra in call center daca intru la sectiunea"Romana-spaniola" la Facultatea de Litere. E obligatoriu sa fac spaniola cu alta limba moderna pentru a iesi trasnlator/traducator, sau pot sa fac dorect romana-spaniola?

1 răspuns:
| Floreenofficial a răspuns:

Nu, nu cred. Din moment ce tu ai absolvit ai competentele necesare pentru a ocupa cu succes acest post. Oricum nu cred, ca nu stii putina engleza sau alta limba de ex, franceza.Bafta!