| Abby0127 a întrebat:

Buna fetelor! happy
Uitati o intrebare care imi place foarte mult sa o pun tuturor: Ce se afla in geanta ta, si care este geanta ta preferata? big grin
Preferata mea este una maaare, roz corai si tin in ea:
-telefonul;
-incarcatorul pentru tel;
- castile pentru tel;
portfardul ( farduri, ruj, gloss, rimel, creion de ochi, blush etc)...
- un alt portfars cu chesti mai... medicinale? ( alt cuv. nu mi-a venit in mine ) ( balsam de buze cu aroma de ciocolata, balsam de buze hidratant, plasturi, tamp06ne, lac de unghii incolor, servetele umede si uscate, 2 pachete din fiecare, picaturi nazale, pila de unghii, sapun, dezinfectant, parfum, deodorant, guma de mestecat, ata dentara apa termala, crema de maini)
o revista si o carte de citit;
bratara norocoasa facuta de mana ( pe care o port mai mult pe mana nu in geanta dar totusi;

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin geantă eu înțeleg buzunarele de la blugi, în care țin telefonul, căștile...și banii.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

E maro si tin portofelul, cartile, castile, mp4-ul,parfumul si nu mai stiu.Depinde de zi. Oricum, nu am prea multe chestii.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În general, geanta constituie un must-have în ținuta oricărei femei.
O vorbă veche spune că în geanta unei femei, găsești de toate, mai puțin un lucru. Adică... ordine.
Tind să cred că e doar o vorbă, nu pot să cred că e și valabilă afirmația (aleg să tac, că altfel îmi crește nasul!).
Deși, dacă mi-aș "răsfăța" geanta cu câte ai înșirat tu mai sus, cred că m-aș pierde printre toate accesoriile alea!
Aproape că ți-ai asigurat "bagajul" pentru o excursie de câteva zile. : ))
Geanta mea preferată e cea pe care o dețin! A fost un cadou de Crăciun, din partea cuiva foarte drag (thanks again!hee hee )
La mine nu se prea găsesc cele înșirate de tine, am și eu lucrușoarele mele "secrete" de care sunt dependentă, printre ele un carnet (agendă), telefon, stilou, pixuri (cu pastă roșie și albastră), stick-uri, corector, aparatul foto (minuscul). Și gloss-ul (rujul) la care nu aș putea renunța niciodată! : ))