| amurg_6682 a întrebat:

Imi cer scuze pentru deranj! E prima data cand accesez acest site, dar am facut acest lucru pentru ca sunt disperat! Nu mai stiu cui sa ma adresez. E vorba despre mama mea care are o grava problema de sanatate si nu ne mai ajung banii pentru tratamentul dansei. Am facut deja imprumuturi la mai multe banci, nu mai stiu ce fac. Eu sunt cadru didactic de meserie, am un salariu foarte mic, si din pacate pe perioada verii nu primim banii lunar. Urmatorul salariu pe care il voi incasa e abia in octombrie. Iar mama are nevoie de ajutor urgent, e o chestiune de zile! Are o programata o operatie in aceasta luna la Tg. Mures. Ne mai trebuie doar 1000 ron. Va rog sa ma ajutati, spuneti-mi ce sa fac, astept sfaturi, orice sfat va fi bine primit!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa te pregatesti cu "atentii " in plic---medicii din Tg. Mures nu-s " sensibili" la asemenea atentii --- ei isi fac doar datoria! Foloseste banii prevazuti pentru "atentii" in alte scopuri( asta, daca cei 1000 de lei au aceasta destinatie!). Te sfatuiesc in cunostinta de cauza caci, nu de putine ori, am primit refuzuri categorice atunci cand am incercat sa ma revansez pentru ajutorul lor ( tot in legatura cu mama mea )--- si au fost multi, nu doar unul! Sanatate multa mamei tale!

| LoveAgain a răspuns:

Angajeaza-te in mai multe locuri nu stiu... cand ai timp liber du-te si mai munceste in alta parte sau imprumuta-te de la prieteni de ai tai sau de ai mamei (alta idee n-as avea sincer) big grin