| Robii a întrebat:

Daca mama mea este cadru didactic, prind loc automat la camin la facultate? Stiti ceva?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica pe pile.La examene ai sa vrei la fel.Nu,te duci si iti cauti singur.

| 愛日本 a răspuns:

Nu.
Un elev de la mine de la liceu(nu e genul mediocru) a picat bacul iar maicasa este vice directoare.
Nu astepta pile, daca vrei ceva munceste

| Michaela89 a răspuns:

Si mama este cadru didactic, insa, din cate stiu eu, nu prinzi loc automat, ci doar nu il platesti.

| RainmakerX a răspuns:

Nu,nu prinzi locul automat, tu trebuie sa te interesezi.
Cu toate astea esti un pic avantajat, poate pune mama ta o vorba buna pentru tine ca sa te primeasca undeva unde e mai bine. Atat, in rest nu ai ce sa faci...esti ca toti ceilalti.

| eelena1797 a răspuns:

Nu cred. Trebuie sa obtii acel loc prin munca proprie. Toti avem sanse egale.

| eelena1797 a răspuns:

Stai. Am citit gresit. fara munca proprie laughing si fara sanse. dar regulile se aplica tuturor, nu cred ca altii au drepturi datorita serviciului parintilor.

| catalinus13 a răspuns:

Nu, trebuie sa te interesezi tu