| Blackwoman27 a întrebat:

Saptamana viitoare am evaliuarea nationala,am mari emotii si nu stiu ce sa invat la romana, adica ce se va da la partea a2a la compunere : basm,nuvela,schita,pastel,epic,liric, fabula...nu stiu ce sa invat cel mai bine,stiu binisor epicul,liricul si pastelul,in rest ar trebui sa mai repet, dar e cam greu sa le invat pe toate pana luni x_x imi e frica...ce ma sfatuiti sa fac?

2 răspunsuri:
| 123Stefy456 a răspuns:

Ar trebui in primul rand sa te dedici invatatului zilele astea. Daca nu faci fata, poti sa iei lecitina (isi face efectul in ziua curenta). Cred ca ar trebui sa mai repeti basmul si fabula, astea au caracteristici mai grele. Eu personal cred ca se va da pastel, dar nu sunt ghicitoare asa ca... cine stie? Succes!

| Lαrisα a răspuns:

Poate sa iti dea si mesajul textului sau semnificatia titlului.