| Anonim123456677 a întrebat:

Buna, sunt intr o relatie.Problema e cand o suna fostul(o data la 2 sapt) isi schimba starea maxim(nu mananca cum trebuie, nu doarme, fumeaza mai mult), nu mai e cu el de un an si ceva. Sunt foarte rabdator am vorbit despre asta si mi-a zis ca nu stie ce e cu ea si ca nu e desprinsa in totalitate si ca lucrurile intre ei s au terminat cam urat. Dupa ce isi revine e super ok. LA inceput nu m au deranjat aceste episoade si am inteles, dar incep sa imi pierd rabdarea cu cat incep sa tin mai mult la ea. Un sfat prietenesc, cum sa mai procedez?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

E evident ca fostul iubit are inca o influenta mare asupra ei de reactioneaza asa. Cred ca au avut o relatie toxica care a marcat o de nu se poate rupe in totalitate de el. Ii stie bine slabiciunile si stie cum sa profite de pe urma asta. Nu i pasa ca ii face rau atata timp cat el se simte bine vazand cat de usor o poate manipula. Tu trebuie sa fii langa ea fiindca are mare nevoie de tine ca sa treaca peste acea perioada urata din viata ei. Spune i sa si schimbe numarul si sa rupa orice legatura cu fostul fiindca nu i face bine deloc. Spune i ca o iubesti mult si nu vrei sa sufere din pricina tipului ala. Si tu o limita a rabdarii. Fii categoric cu asta. Daca tine la tine isi va da seama ca a gresit cand a lasat trecutul sa i afecteze prezentul. Numai bine

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu accepta lucrurile pe jumatate. Te-ar putea tine asa multa vreme, sau ar putea sa te lase pentru el.
Eu nu inteleg de ce o mai suna fostul, si de ce mai vorbeste cu el in conditiile astea, daca a decis sa aiba o alta relatie.
Ar trebui sa-i dai o pauza de gandire, in care sa renunti la ea whistling