| darielle a întrebat:

Voi stiti cand este eurovision 2011?
Daca stiti sa-mi spuneti canalul, ora si data.
Multumesc!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

Anu trecut a fost in direct pe tvr si pe tvr international si cred ca tot ei il vor difuza ca e tipul lor de "spectacol".
Despre data iti pot spune ca prima semifinala se va intampla pe 10 mai la ora centrala 21:00 dar Romania nu va participa la prima semifinala.
A 2a semifinala va fi pe 12 mai la aceeasi ora centrala 21:00 la care Moldova si Romania vor fi prezente.
Marea finala va fi pe 14 Mai la aceeasi ora stabilita 21:00 ora centrala CET la care vor participa 10 tari din prima semifinala, 10 din a 2a semifinala si in plus de cele 20 vor mai fi Germania,Marea Britanie, Franta, Italia si Spania.
Daca vrei sa te uiti pe net la eurovision 2011 aici http://www.eurovision.tv/esctv va fi in direct.
Sau poti veni in Germania :P
Inca nu stiu sigur dar eu vreau sa fiu prezent la Düsseldorf daca tot sunt in Germania deoarece biletul de tren costa numai 120 de euro dar e ICE :)

2 răspunsuri:
| ASDSM a răspuns:

Cred ca e pe 14 mai pe TVR1(acolo arata mereu eurovision)la ora 20-20:30

| AndraKame a răspuns:

Pe TVR 1 :
- pe 10 mai - prima semifinala
- pe 12 mai - a doua semifinala
- pe 14 mai - marea finala
Si va fi transmis in direct de la Düsseldorf in fiecare seara metionata mai sus la 20:30 sau la 22:00(ora Romaniei)