| Thecurious a întrebat:

Buna tuturor, care sunt avantajele incaltamintei din piele naturala comparativ cu cea artificiala?
De ce ati cumpara incaltaminte din piele naturala?

3 răspunsuri:
| Rd79 a răspuns:

Mai rezistenta si nu miros picioarele asa naspa.

| gogu220 a răspuns:

Pe lângă faptul că arata mai bine, în piele naturală nu transpiră aşa tare piciorul.

| gheorg a răspuns:

Salut!

Pielea naturala, desi e mai scumpa te tine mai mult decat una artificiala. Si aici vorbim de situatiile normale, nu de jucat fotbal sau mai stiu eu ce. In plus, aleg pielea naturala pentru incaltamintea pe care o port cel mai des, nu pentru incaltaminte de juma de anotimp.
In cele din piele natural piciorul nu transpira asa tare, insa doar daca se poarta un ciorap din bumbac. Daca ai sintetic, picioarele tot vor mirosi.

Un alt avantaj pe care eu il vad e ca pielea naturala se muleaza mult mai bine pe picior decat cea artificiala. Pentru mine cel putin asa e, de aia il consider un avantaj.