| anonim_4396 a întrebat:

Alege dintre bani, frumusețe, succes, inteligență și imaginează-ți viața prin prisma valorii proprii.

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Raspunzand strict la aceasta intrebare, nefacand trimiteri la viata reala care nu isi au rostul, ca ANUMITI utilizatori de aici, voi alege frumusetea. De restul elementelor cand dispar de pe tava, pot face rost, de succes, cel putin oamenii frumosi au o anumita carisma, cu frumusetea poti face bani usor daca te duce capul, iar inteligenta va fi dobandita si cea naturala va merge pe noroc. Si astfel ti-am acaparat toate ofertele tale laughing.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Epică..Am să reflectez la asta?

28 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu banii am acces la multe facilitati.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Vezi tu, poate că banii cumpără pe jumătate "succesul", (în minus la înțelepciune). Iar cu fericirea iluzorie e mai puțin satisfăcătoare. Nu degeaba se spune că "banii nu cumpără fericirea", și aici fericirea scăldată în "liberul arbitru".
Fiindcă fericirea aceasta te împlinește din toate punctele de vedere.
Ai vrea să cumperi prietenii sau să îi câștigi? Ce te-ar satisface cel mai mult?
Sau. Ai vrea să ai o relație pe termen scurt(concubinaj=bani) sau pe termen lung(căsătorie=fericire)?
După părerea mea tot mai bine s-ar califica succesul, pentru că oferă un avantaj și acela este înțelepciunea.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Femeile nu da talia cu mine, siguranta & incredere nu mi.a demonstrat nici una in viata. O duc bine asa fara relatie stabila dar asta nu vrea sa zica ca nu am sex ocazional cu ele

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Am înțeles.

| RAY a răspuns:

Sanatatea,ca degeaba ai bani, frumusețe, succes, inteligență daca iti bate moartea la usa

https://www.viata-libera.ro/......tea-la-usa

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu dar nici nu se pune problema de sănătate.Aia e deja faza terminală? Dar cred că o să fie un răspuns pentru funda.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Trist articolul.

| Mosotti a răspuns:

Nu poti alege, trebuie sa fie un echilibru intre toate, altfel se numeste dezechilibru oricare din ele ar lipsi, trebuie ceva din toate.

Frumusete - iti trebuie ca sa ai parte de atractie, afectiune, simpatie, dragoste de la sexul opus
Succes se cam leaga de inteligenta, ca daca te duce capul poti face multe si sa ai succes in viata, asta te ajuta sa ai un trai bun.
Dragoste fara bani nu merge, bani fara dragoste iar nu merge, ca fara afectiv omu ala moare in interior.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Aleg sanatate de fier. Asta include si sa nu fii complet cretin sau diform. Succesul si banii vor deriva din faptul ca esti sanatos. happy

Răspuns utilizator avertizat
| RKBlue a răspuns:

Succes.
De inteligenta, consider cam am macar minimul necesar(wow, ce mod interesant de a nu parea infumurat laughing )
Daca ai succes, poti face bani.
Frumusete...pai, nimeni nu mi-a zis ca sunt uratlaughing
Aici e putin relativ, dar o persoana sanatoasa, care se ingrijeste, si are o stare de spirit buna, arata mai bine decat cei din jur.
De frumos, nu ma consider neaparat, dar nici nu zic ca nu sunt laughing
Pana la urma succesul inseamna ca ai determinare, cel mai probabil, si asta e foarte important, caci te poate duce departe.

| anonim_4396 explică (pentru RKBlue):

Succes cu suc! Glumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As alege succesul, pentru ca e singurul care m-ar satisface.
oricum in viata asta iti trebuie minim 3 dezvoltate ca sa te descurci bine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar trebuie să fii conștient/ă de faptul că nu te satisface pe partea asta de imagine.Adică vei fi întotdeauna urât și privit cu dispreț din cauza asta.Sau ești genul de persoană care nu te afectează acest lucru?
Succesul poate îți oferă un pic din toate dar nu și frumusețe.Se mai pune problema și dacă succesul îți poate oferi înțelepciune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si daca am deja cel putin 2, ar trebui sa renunt la una? thinking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inteligență! Pentru că prin inteligență poți face și bani și să ai și succes. Mai rău e să fi un prost cu bani.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Era bun și răspunsul tău, Cristina.Din păcate, alegerea cea mai potrivită era "frumusețea". Oricum, ești mult mai deșteaptă decât ceilalti, cred că asta explică și răapunsul tău. Succes cu suc!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ps.Frumusețea este alegerea cea mai corectă, fiindcă te scutește de la dispreț.Nu că nu ai fi disprețuit și pe partea asta de "frumusețe", dar măcar ești apreciat de societate pentru simplu fapt că ești frumos.Rar să vezi un om frumos disprețuit pentru iq-ul lui mediocru.In general oamenii o trec cu vederea. Și. dacă ar fi să punem în calcul ca frumusețea să nu îșu descopere prostia(tacere), atunci e 100% garantat un răspuns mai bun.

Răspuns utilizator avertizat