| Thecurious a întrebat:

profesorul universitar de psihologie ne-a spus ca sistemul de invatamant romanesc este depasit, iar inteligenta romanilor este mult mai redusa decat cea a occidentalilor. O dovada ar fi si rezultatele de la testele PISA, pe care le sustin elevii. Ea a adaugat ca, in ciuda acestui sistem de educatie, programatorii romani din Vest sunt exceptionali.
Problema este cu marea masa, care e indobitocita.
Ce credeti?

6 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Am auzit la radio ca studenții la medicina învăța din cursuri care au o vechime de peste 70 de ani.
Programatorii sunt la zi cu tot ce apare nou in tehnologie. Pe când medicina si posibil si alte specialități sunt la nivelul anilor 1950.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un dobitoc.

| RAY a răspuns:

Parerea mea,romani sunt indiferenti,nepasatori,le este scarba de munca,o detesta din plin, sunt barfitori,tradatori,tarfe cu o mie de fete,mincinosi, ipocriti, falsi, foarte creduli, dar nu toti desigur, nu sunt prosti, lenesi

| eckblume a răspuns:

Cum se numeste acest profesor universitar?

| Thecurious explică (pentru TamplaruAnisoara):

E adevarat. Un fost coleg de gimnaziu, actual student la medicina mi-a marturisit aceleasi probleme.

| Holiday a răspuns:

Are maaare dreptate. Sistemul romanesc de invatamant e praf.

"Problema este cu marea masa, care e indobitocita."

Si aici are dreptate.