| Idkidk a întrebat:

Care a fost cea mai tare fază a voastră cu profesorii?

Răspuns Câştigător
| 熊Panda熊 a răspuns:

Eram la bio, si un coleg se tot certa cu o colega, si eu luam apararea colegei si am inceput sa aruncam cu tot felul de lucruri in el : hartii, pixuri, resturi de mancare, etc laughing si profa scria ceva in catalog. Si colegu o spus ceva cu o voce prea tare si s-a ridicat profa :
-Ce se intampla acolo in spate?
Si noi am zis :
- Doamna profesoara, colegu face mizerie! Uitati ce mizerie are pe acolo pe langa el "(si de fapt erau chestiile pe care le aruncam in el laughing )
Si face profa :
- Ma, acuma-ti dau un 3, nesimtitule!
-Da" n-am facut nimic!
-TACI! MAI si comentezi? Poate-ti scad si la purtare nota, c-apoi vezi tu numa comentarii. Nesimtitu... laughing
Si ne-am pus pe un ras laughing Si colegu bombanea pe acolo tot felul de chestii, da pana la urma a ras si el laughing

38 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Au fost multe unele s-au intamplat mai de mult dar mi le mai amintesc ca li se facea observatie colegilor mei si acum li se mai fac din diverse lucruri si mai spuneau profesorii nu stiu ce la adresa lor si unele intamplari erau amuzante parerea mea.

| Idkidk explică (pentru 熊Panda熊):

rolling on the floor Cea mai tare fază din lume!

| 熊Panda熊 a răspuns:

Sau eram la isto si profa era imbracata toata in verde, chiar si unghiile ii erau verzi. Si un coleg a intrebat-o de ce e asa verde si i-a spus ca-i plac hainele verzi. Si atunci un coleg care era semi-adormit, nu stiu ce a inteles si se ridica brusc si striga : " Verdele-i pentru pitipoance! "
Profa s-a uitat asa urat un pic, da noi asa am ras laughing

| Seba2013 a răspuns:

Eram la ora de geografie si ma scapa treaba mare(de-adevaratelea).
Atunci era moda(la ora de geografie), ca te cereai la baie si nu mai veneai la ora(asta o facea unii colegi, eu eram serios... dar aceia care nu mai venau la ora imi erau prieteni si astfel eram vazut ca unul din grupa lor).
Si eu tot ma invoiam sa merg la baie, dar doamna profesoara nu ma lasa.
Tot asa mi-am cerut voie de vreo 5 ori si tot nu ma lasa.
A-6a oara i-am facut un discurs despre sinceritate si adevar.
I-am spus: Doamna profesoara, eu ma duc la baie pentru ca, chiar ma doare burta.
I-am spus ca eu sunt sincer si i-am promis cu toata inima ca am sa ma intorc la ora.
Ce sa vezi, ajung la baie si fix cand sa-mi dau pantalonii jos....am facut pe mine.
Acuma cum sa te mai intorci la ora, ma gandeam ca mirose pe-acolo(prin clasa), sau ca ma vad colegii si rad de mine.
Ma gandeam si la promisiunea sincera de a ma intoarce...
Pana la urma am plecat acasa iar profesoara s-a gandit ca iar a luat teapa.
La inceputul orei tot spunea ea:
Gata de azi orice ati spune nu va mai las la baie, cu o atitudine ferma.
Iar la sfarsitul orei(se gandea ea), iar am luat teapa.big grinbig grin

| ubox7007 a răspuns:

Am zis o gluma si toata lumea m-a luat in serios, dupa diriginta a trebuit sa imi explice ca ca nu este posibil ceea ce vreau, fara ca nimeni sa isi dea seama ca eu glumea, desi cand am zis gluma radeam, eram singurul...

| Ronni a răspuns:

Eram in ora de biologie si in mijlocul orei intra profu de mate si începe sa deschidă dulapuri si sertare. După câteva minute in care toți elevii inclusiv profesorul de biologie il urmărim fără sa zicem nimic, il întreaba pe profesorul de bio unde e ciocolata pe care i-a furat-o.
Profu de bio a spus ca nu el a furat-o. Câteva minute după ce profu de mate a ieșit, profu de bio primește un mail cu scuze din partea prafesorului de mate zicând ca a aflat ca o alta profesoara i-a furat de fapt ciocolata.
La care profu de bio se întoarce spre noi si zice: "Săracul e confuz"

| Idkidk explică (pentru Ronni):

rolling on the floor Tare!

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Au fost multe, dar de cele de care îmi amintesc sunt nenumăratele ocazii când se mai spărgea câte un geam... hmmm, şi când mă gândesc că m-am trezit odată la oră cu unul în cap, ce sperietură am tras! Şi interesant că geamul s-a făcut ţăndări, dar nu m-a tăiat.