| HelpBoy a întrebat:

Care e cel mai bun de pe metin2 adica samanu, ninja worrior care stie sa faca vraji?

Răspuns Câştigător
| AlinSUNT a răspuns:

Deci iti spun locurire dintre cei mai buni:
1:Worrior(razboinicul) cu magiie mentala.
2:Ninja cu magiie pe arc.
3:Sura cu magiie neagra.
4:Samanu crying e cel mai slab dar maigie sunt faine dar si ele slabe.happy
Fundita?

55 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Worrior este bun sa se bata cu orice

| demi1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Waru e tare si el dar pe mental rupe am avot pe mt2 united lv 90 cu otel si poins si am batut un ninja de 102

| demi1 a răspuns (pentru anonim_4396):

E tare dar pe mental

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razboinicu e cel mai bun fratioare la mental e bun sa crestii, dar la corp e bun sa faci duele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de astea
da am Ninja de LvL 70 si e BuN!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si shamanu e bun daca sti sa joci cu el, da eu prefer ninja(the best)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vb voi degeaba de war.saman.sura ca ninja e cel mai bun mai ales pe lama deoarece am observat ca pe lama daca ai dau un exemplu... lvl30 si te bati cu un war sau sura sau saman de lvl 50 dar nu peste 60 il faci pff din 4 sckilurii asa ca lasativa de metin si apucativa de mario daca nu stiti pare e cel mai bun...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba toti incepatorii de acum joaca cu warr da warr iti da impresia cai bun la inceput da mai incolo...O sa ai surprize neplacute...Eu til recomand pe ninja pe arc pentru ca la lev mai mare rupe tot cu arcu(cine nu ma crede sa joace si nu va regreta)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Warrior mental la P da 343 la aparare deci e varza mai spre final 2.Eu consider ca Sura BM si Sura Lama sunt caractere bune impreuna cu Ninja Lama si Shamanul pe Zmeu. 3.La sura bm ai sfera intunecata care da foarte multi si spiritul flacari care poate fi foarte folositor, sura lama poate da si +1750(pe privat avand inteligenta 400)si are armura vrajita da si +535 aparare cu aceleasi chesti la fel ca sus.Ninja lama este si el foarte bun singura chesti este ca te poate vedea pe harta mica chiar daca bagi camuflajul.shamanul poate sa dea mai mult de 20k cu fiecare skill avand echipament foarte bun avand la critica 125% si la BINECUVANTARE la fel 125% am subliniat deoarece cu el am putut sa strang o camera intreaga de v3 de soldati de aia si au dat numa pe langa nici pic de dmg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ninja si samani / samani/=au magi zmeu vindecare=cu vidnecarea poti ajuta un coleg prieten...au magi electronice/=magiile zmeu este puterea zeului zmeu cu forta dragonului poate doabora un adversar de acelasi lv sau cu 1 mai mare(iteme bunicele) ninja/lama arc/= magia arc poate otravi ameto tot felul de pacaleli/ lama o putere ascunsa a asasinilor prin lovitura critica si a otravilor pumnalului multumesc! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai samanu si ninjaul= samau poate dovandi puterila zmeu si vindecare ai putea ajuta un preiten prin vindecare cu forta electrica cu ajutorul zeului zmeu samanu pot fi nemaipomeniti in dueluri prin puterea dragonului ninja au magiile lama si arc poate ataka mortal adversaru cu sageata otravita da si cu sageata de foc lovitura critica si lama o putere ascunsa a asasinilor profesionisti prin otravurile lor multuemsc :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata lumea spune ca worrior e cel mai bun mereu vezi numai worrior pentru mine ninja dagger e cel mai bun dar depinde cum iti faci stts sa nu intrati pe net la ghid si sa va informati...Sunt numai tampenii alea sunt bune cand ai lvl 99 cu are cu bonus +9. Intrati mai intai pe privat si invatati acolo dupa aia cand intri pe ro o sa stii ff bine cum sa iti faci caracterubig grin... Sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AlinSUNT laughing nici macar nu stii
Ninja-Este cel mai bun pe Magiile de Arc
Samanu-Este mai bun decat warrior in final Toate rasele fac Warriorul
Sura:Si el este bun dar pe magiile negre
Warrioru:E cel mai,, naspa" caracter

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DeciIn PVM(player vs monsters)cel mai bun caracter este sura arme magice.dc? pentru ca.1. taisul la Pcu full int sa chiar mai mare(cu bonusuri 8.12 int etc. poate da ataccul chiar mai mare ca aura sabiei.armura vrajita la p iti da 145 aparare +45%refletarea atacului corporal. 3teama facuta la p iti ofera -37%atacul inamicului(paat ca acest skill nu este afectat de int in felu asta sura arme magice a devenii de neoprit +vartejul dragonului la p ar omora monstrii dintr-o lovitura.de acord si warru corp e bun dar nu are rezistenta necesara deci primul pe crescut este sura arme magie.>>Acum sa trecem la pvp..Deci voi credeti c sura sau ninja is the best? Va gainditi si voi la saman? el e cel mai bun in pvp dC? Un saman construit pe vindecare la lv mare poate rupe toti playeri...sa va explic.Samanul pe vindecare poate ataca de la distanta ofera stun(necunostiinta)si isi metine ff bine viteza(si a skillurilor bineinteles)skillul leac ce poate face? vindeca:otrava necunostiinta incetinirea etc.De Ex un Saman de 70 sau mai mare poate rupe si pe cei de 90+. intr-un duel samanu vindecare nu va sta niciodata pe loc.viteza skillurulor este foare importanta.dc? reprezita viteza de reincarcare a vrajei.deci daca un saman pe vindecare ar avea P la acelelare ar oferii 44 vit skillurilor(nu sunt sigur dar cam asa era)+alte item cu viteza vraja etc daca ar ajunge la vit vraja 200 sau char mai mare cum ar bate samanul? simpluhappyincepeti duelul bun. Chemarea fulgerului la p. sa zicem 3-5k stun.gheara fulgerului. imd chemarea fulerului.dc? deja s-a reincacat deci inamicul nu va mai apuca sa atace.si cei cu imun tot nu vor avea scapare. daca dusmanul este ninja lama sau warr mental acesta va rata skillurile mereu deoarece samanul vindecae se va misca intrua.mai prinzi un stun mai dai o gheara de inca vreo 3-4 si gata duelutonguedeci in concluzie samanul vindecare poate bate si sura bm daca sta la distanta(este foarte diferit de ninja arc deoarece nu cont distanta ca sa dai un dmg persistent. de ex la ninja arc trebuie sa stai farte aprape de inamic pentru a da un dmg bun.insa spe samanu vindecare il doare-kurlaughingsi asta a fost tottonguesper ca te-am ajutatphbbbbt

| complicata2002 a răspuns:

Eu joc metin2 de aproape 7 ani si stiu cele mai bune magii si caractere :
Razboinic (magiile corp) (locul1)
Saman (magiile de vindecare)(locul2)
Ninja(magiile pe pumnal) (locul 4)
Sura(arme magice) (locul 3)

| mariusdj21 a răspuns:

Dupa mine warrul e cel mai bun! mai ales pe metin2oriental fiindca poti avea ambele magii(nu deodata la diferenta de 2-3 sec)Daca vrei apucate is tu de mt2oriental.ro

| lucyshefutzu a răspuns:

Pai toti au o parere diferita dar daca stai sa analizezi magiile si damageul(damajul) i iteme pentru fiecaresi cel mai important cel cu cea mai mare aparare sau cel mai bun atac dar sa analizezi extrem de bine adica nu stai 10 min si gata trebuie sa cauti sa te documentezi vei vedea ca cel mai bun este razboinic mental si sura magie neagra

| iulianbossum a răspuns:

Eu folosesc saman zmeu are buffurile cu care iti reduce damage-ul, reflecteaza damage-ul si creste damage-ul tau. joc pe Metin2Steel am lvl 135 si bat warrioru de 200 din 2 sckilluri asa ca e mai bun samanu atata timp cat ai itm bonusate cu int si semiom am pe clopot 50% semiom 60 int 20 critika 20 patrunzatoare si pietre "warr.saman.sura" ninja nu e bun deloc decat del pe arc dar nici ala singuru care m-a batut a fost un sura magie neagra lvl 189

| GumaTurbo a răspuns:

Sall al bah fratilor va zic sincer samanu e cel mai bun de la leval mare...

| hris12 a răspuns:

Frate sunteti prosti toti ganditi-va ca orice caracter e bun depinde de cel care el controleaza ppunctele de status. de ex: Pe united am saman vindecator full skill P si rup war in doua fie mental ori corp ati inteles nu conteaza caracterul conteaza cel carel gideza

| rbTShiAtaT a răspuns:

Cel mai bun caracter pvp este un razboinic corp deoarece da hituri mari 2-3k si skilul de asemenea mare,dupa vine un ninja lama,sura magie neagra, sura AM, ninja arc, razboinic mental, saman leac si saman zmew asta e parerea mea See Ya!

| alexsmecher2 a răspuns:

Ninja pe lama e cel mai bun ca asa pot za zic si eu ca aveam un sura de 65 si am batut un ninja de 99!
Nus mincinos eu iti zic ninja e cel mai bun l lure, la crescut, la dueluri la toate!
Acum nu te pot obliga sa iti faci un ninja dar ti-am zis ca e cel mai bun!
Mult noroc

| PfaffRobert a răspuns:

Alinsunt ai o greseala mare mare la saman
scuze ca iti spun dal samanul este cel mai tare caracte daca sti sa il bonuseszi
eu la inceput am crezut ca samanul este cel mai praf da nu este adervarat
dar in fine pentru mine toti sun tari daca sti sa ii bonusezi
sper ca te-am ajutat cu ceva?
ne mai auzim noi!

| demi1 a răspuns:

Toate is bune waru este cel mai bun pe mental joc de 4 ani mt2 united si am terminat 2 carctere un war pe corp a fost foarte greu dar pe mental ii rupeam pe toti

| robert_4082 a răspuns:

Man cel mai bun caracter de
duel e sura pe spirit nu cum spun astia ninja pe lame...

| Gavrila_Andra_1990 a răspuns:

Hei...cum fac si eu cont pe metin2united ca eu nu stiu cum se face macar sa-mi ziceti si mie careva cum se face metin2united ca as vrea sa mi fac metin2united...si vreau si eu metin2united sa am si eu lv30 la metin2united.

| alexandru2001 a răspuns:

Cel care a lasat comanentariul "Ba in duel e asa pe 1 e sura ep magie neagra cu flacara 2 waru pe corp 3 ninja pe lama 4 ninja pe arc 5 sura pe arme 6 samanu pe zmeu" nu il duce mintea ma 1.ninja pe lama 2.ninja pe arc 3.sura pe arme 4.sura pe neagra 5. war pe corp 6.saman pe zmeu 7.saman pe leac si 8. war pe mental le-am testat pe serveru meu