| beyonce99 a întrebat:

Care este cel mai frumos nume?

Răspuns Câştigător
| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns:

Mie imi plac numele astea mai ciudate gen : Dominique, Cybelle, Cynthia, Rafaella, Lorette, Amaryllis, Belinda, Calypso, Chelsea. Dar favoritul meu, este fara doar si poate, numele Raluca. Desi nu este atat de ciudat ca restul, totusi il ador; x

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, romanesc, strain?
Imi plac foarte mult numele Medeea si Adela, in ultimul timp. Si Rahela, probabil nu l-ai mai auzit se trage de la Rachel(care in pronuntia ebraica parca, inseamna oaie, dar simbolizeaza putere sau ceva de genul. Am o prietena pe care o cheama asa.
Nume straine sunt multe care imi plac, dar n-am rabdare sa iti dau decat cateva: Raven, Heather, Kevin, Derek, Edgar, Avril(doar ca nume), Sharon, Carolyne(sau cum s-o scrie), Joana, Roger, Rhet (de la Rhet Butler din Pe aripile vantului) etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
ESMERALDA, fara nici o indoiala e cel mai frumos nume din lume, dupa parerea mea!
Te pup!

| W3R4 a răspuns:

Dupa mine,cam toate sunt frumoase...
Imi plac numele de baieti, ca Vlad, Tudor, Dani, sau Sebastian!
Iar de fete...Irina,Bianca,Alexa,Diana,Delia...chiar si al meu, Veronica! love struck

| Elvina a răspuns:

Toate numele sunt frumoase. Depinde de fiecare cum apreciaza. Doar sa nu aud de Aragaz, Tomberon, Rosalinda, Rihana cum isi dau tiganii sau incultii nume la copii.

| LoveToHate a răspuns:

Maria

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Maria, Maya.