| Joe1001 a întrebat:

Care este treaba cu caminele C1 C2 C3 din Iasi? Eu vreau sa invat la Liceul Economic si Administrativ din Iasi si sa stau la camin impreuna cu un bun prieten, amandoi avand 16 ani. Pot sta acolo la aceasta varsta?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca si prietenul tau este la acelasi liceu, atunci puteti solicita administratorului de camin, sa va puna pe amandoi in aceeasi camera.
Bineinteles ca poti sta la caminul liceului, inca de la inceputul clasei a IX-a si pana termini liceul.

| Joe1001 explică (pentru Violleta2022):

Dar din cate am inteles, acest liceu nu are camin...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Joe1001):

Atunci despre ce camin vorbesti?

| Joe1001 explică (pentru Violleta2022):

Despre caminele studentesti C1 C2 C3 din complexul,, Targusor Copou''. Pot sta acolo si sa imi fac studiile la Liceul Economic si administrativ?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Joe1001):

Numai daca sunt locuri disponibile si Administratorul caminelor accepta asa ceva.