nony
| nony a întrebat:

Care-i cel mai inteligent animal de pe pamanat? big grin

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Ciorile! Ele sunt cele mai inteligente animale de pe pamant. Lucien

30 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ar fi trebuit sa fie omul, dar se pare ca a ratat sansa asta.

| Silvia a răspuns:

Soricelul Jerrywinking

| Arthur a răspuns:

Exista tipuri diferite de inteligenta...
Take a look :)

http://parciu.blogspot.com/2009/01/betty-cel-mai-destept-animal.html

:) E geu de precizat care este cel mai inteligent animal de pe pamant.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Delfinul e cel mai inteligent love struck

nony
| nony explică:

Oricare ZAZU. daca stii vreo unul, spune.happy

nony
| nony explică:

Scuze baieti si fete, dar Lucien are dreptate.corbul,care face parte din familia ciorilor este cel mai destept.se prespune ca ar avea inteligenta unui copil de 6-7 ani, pe pentru o pasare cu creierul cat nuca.este foarte mult.

cami
| cami a răspuns:

Eu zic ca elefantul, delfinul, cainele, calul. In ordinea asta.

| Gabry a răspuns:

Maimuta, cainele si delfinul(parerea mea)big grin

| albastrel a răspuns:

Cred ca, cainele big grin.sau poate ''extraterestru'' ala care a fost prins in capcana de soareci acum ceva timpwinking

| Casiana a răspuns:

Oare?

| danutza a răspuns:

Cel mai puternic leul iar cel mai inteligent animal tot omul ramane laughing

| viki a răspuns:

Cainele.happy

| Jonsdottir a răspuns:

Delfinul este cel mai inteligent animal de pe Terra happy

By Dy
Xo~Xo

| Yly a răspuns:

Aia vroiam sa spun si eu ca omul. dar nu e nimic sigur pentru ca el se incadreaza in 2 clase: cel mai inteligent si cel mai prost.deci =>?

| ladybird a răspuns:

Sunt ipoteze in care se considera ca furnicile si albinele ar fi mai inteligente decat omul. In primul rand sunt de sute de ori mai organizate, au galerii pe care le folosesc drept baie si tot felul de lucruri practicate si de noi. Pentru ca suntem oameni nu trebuie sa subestimam animalele. Eu intotdeauna imi pun intrebarea daca si ele nu studiaza pe noi, in felul lor.

| eek a răspuns:

Omul. poate fi considerat animal.pentru ca se comporta mai rau decat saracele vietati.

| marie a răspuns:

Dupa mine este cainele, pentru ca tine si iubeste stapanul, dar si delfinul mi se pare destept.

P. S. :O fii si maimuta, doar ne tragem din elelaughing

| nuamnuvreau a răspuns:

Ciorile, am vazut un reportaj pe unde se dovedea acest lucru.

| Tessy a răspuns:

Prietenul meu e cel mai inteligentrolling on the floor)

| Antrax a răspuns:

Maimuta sau papagalul ori cainele daca tot insista ceilalti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Delfinul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Animal biped?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calul, cainele, delfinul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porcul este cel mai inteligent animal deoarece este singurul care-si recunoaste imaginea in oglinda, stie ca este el, in schimb celelalte animale isi vad imaginea in oglinda dar nu se recunosc, considera ca este un alt animal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai fratilor... intrebarea era. ce animal este mai destept de pe pamant. asa ca nu mai zice-ti ciori, corbi...etc si rasp.este delfinul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma-ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cainele betti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vitelul, pentru ca este facut dintr-un bou si o vaca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai inteligent mamifer este urangutanul iar pasarea cea mai inteligenta este corbul