| roxymaria a întrebat:

Ce as putea sa fac sa`mi mai scada pofta de mancare?

2 răspunsuri:
| PumpkinPie a răspuns:

Salut!
Cred că nu pofta de mâncare trebuie să-ţi scadă, ci trebuie să fii atentă ce mănânci şi cât. Te poţi abţine foarte uşor sau poţi mânca un fruct când ţi-e foame. Respectă, însă, cu stricteţe mesele principale ale zilei.
Numai bine!
Pumpkin Pie

| alebib a răspuns:

Poti sa mananci mai multe fructe sau sa inlocuiesti mancarea care ingrasa cu ceva care este mai sanatos, de exemplu poti sa-ti faci o salata de fructe sau o salata de legume. Sau poti sa nu te mai gandesti la mancare si poate te va ajuta, oricum la mine a mers, sper ca si la tine sa meargawinking love struck Sper ca raspunsul meu sa te ajute kiss