| Irina117 a întrebat:

Ce avantaje sau dezavntaje are meseria de doctor?

Răspuns Câştigător
| Petronela a răspuns:

A fi doctor e foarte frumos mai ales ca ajuti oameni.Prin aceasta meserie ai sansa sa inveti totul despre corpul uman. Avantaje:este o meserie cautata si se castiga multi bani.Dezavanataje:de exemplu daca un om foarte batran moare dupa operatie pentru ca nu a rezistat, vina se indreapta asupra doctorului care la operathappy

3 răspunsuri:
| ed23tm a răspuns:

Este fain sa fii doctor sa ajuti oameni, inveti lucruri noi despre corpul uman si multe altele, dar in romania pe un salariu de 1400 de lei nu merita sa fi doctor.
Dezavantajele sunt mai ales cand esti de garda in spital toata noaptea si nu poti sa adormi deoarece te trezesti la 12 noaptea cu un om care este pe cale sa faca stop cardiac.
Eu sunt rezident, mai multe detalii nu stiu sa-ti spun, asta am azuit de la colegii mei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba un doctor