| CrucifiedCountess a întrebat:

Ce faci cand esti nervos/furios/suparat/deprimat si urasti pe toata lumea? Asa sunt eu acum, dupa a 6-a zi de munca la rand a cate 12 ore, trezita de la 6dimineata.Cum te calmezi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu daca eram nervos pe vremea cand lucram, nu prea aveam de ce sa fiu nervos pe alti pentru ca fosti mei colegi de munca imi stiau de frica chiar daca eram mai mic la ani ca ei. Nu am obiceiul sa beau daca sunt suparat sau nervos...prefer sa stau toata ziua in pat ca sa am o "ocupatie"... dormind nu mai am atatia nervi si ma trezesc relaxat.

49 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da imi cer sczuze de la toti si i rog sa ma ierte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nici eu numai stiu ce sa fac.
ma simt groaznic. din mai multe puncte de vedere.
sunt plecata in franta impreuna cu parintii, si corespondand pe mail am aflat ca am luat 6 in examen.
e groaznic. nici nu stiu cum sa le spun. le voi strica tot concediul. iar daca nu le spun acum, peste 2 zile tot ma vor pune sa dau un telefon in tara sa aflu(afle) cat am obtinut.
ma simt si rau.de vreo 2 zile, iar vestea asta mi-a pus capac.
imi vine mereu sa plang si sa stau singura sa nu aud de nimeni si nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te la masinihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerc sa iau lucrurile mai incet sa le analizez cu calm sa imi spun mie insami ca totul o sa fie bine si ca cu calm voi putea rezolva toate problemele.Am incercat asa ceva si dupa o criza de nervi luind lucrurile calm am constatat ca se poate si asa si ca am reusit in scurt timp sa fac ceea ce mi-am propus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt deprimata pentru ca ma despart de toti prietenii mei si nu stiu daca se compara munca, ea trece

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascut Muzica de gen Relaxing spa music pe youtube... happywinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dormi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de obicei ma enervez cam din orice... ori imi vars nervii pe cineva ori dau cu pumnu in ce apuc, ori injur ca la usa cortului... dar de obicei sunt nervos dimineata.( am 13 ani ). Incearca sa'i spui patronului tau ce ai pe suflet si daca te da afar asta e, cauti altcevabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai as vrea sa nu imi urasc familia dar mau parasit toti am 17 ani si lucrez si ma intretin singura iar prietenii mau tradat stau cu tine dor atunci can ai bani iar dupa iti intoarce spatele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta muzicawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma duc la calculator si incep sa ma joc jocuri cu batai.Si batandu-i paia ma calmez.Si sigur castig ca doar am nervi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vorbeste cu bossu tau si tinei predica cat lucrezi... si pote iti da cateva zile libere sa te relaxezi nu ii bine cum o duci tu esti pe primul locwinking vorbeste cu sefuto si zi sa iti dea liber ca dupa ce am citit lucrezi ff mult fa-ti timp si pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi vorbeste cu sefu tau zi cat lucrezi de mult si primesti ff putin la cat lucrezi zi sa iti dea ceva zile libere sa iti faci timp si pentru tine daca mai vrei ceva raspunsuri ia id asta csergiu32

| skanduraaa a răspuns:

Hmmmm...pai ia o zi libera(daca se poate, daca nu in weekend) si fa ce de obicei n'ai face...adica go crazy, daca ma intelegiwinking

| danyfzr78 a răspuns:

Nu stiu mie imi vine sa bat pe toata lumea care ma deranjeaza cand sunt nervos

| niculavlad2008 a răspuns:

Injur pe toata lumea care imi vine la randhappy

| Kozy a răspuns:

Crucified_Countess, ar trebui sa fi mai calma. Incearca sa nu te mai gandesti la asta si daca crezi ca faci ceva gresit gandeste-te ca esti cea mai buna, si repeta-ti in cap : " imi place de mine ". Si dupa cum am spus, incearca sa nu te mai gandesti asa mult la probleme. Fi curajoasa. Ai grija de tine happy

| celestin_1115 a răspuns:

Sl eu iti recomand sa joci un joc pe PS3 si te vei calma poate xD

| brandusha a răspuns:

Iti dai demisia si iti cauti un loc de munca care sa fie mai linistit

| saverio a răspuns:

Iti ei liber cel putin 2-3 sile