Întrebare recomandată | BiancaBia23 a întrebat:

Cum poti sa te calmezi imediat cand esti foarte furios?

Răspuns Câştigător
| andreeadenisa22 a răspuns:

Ii spargi vecinului. rolling on the floor))
Glumesc, gandeste-te la persoana iubita, la un loc frumos, la ce iti doresti sa faci...

23 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Tragi aer în piept şi numeri până la zece, gândindu-te la ceva frumos.

| Arthur a răspuns:

Distonocalm sau o discuţie cu domnul Johnnie Walker.

| aladinbeci a răspuns:

HRISTOS A INVIAT! Dupa parerea mea ar trebui sa incerci sa te linistesti si sa zici o rugaciune pentru ca Dumnezeu sa te ajute sa treci cu bine peste momentul neplacut de care ai avut parte. Iti doresc Sarbatori Fericite in continuare!

| DiannaDi a răspuns:

Dai la maxim piesa ta favorita si danseaza! O sa te eliberezi de stres si energie negativa! :*

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E foarte simplu sa dai un sfat,, dupa ureche,,.In realitate, controlul iti apartine si e in functie de o pregatire proprie in domeniu.In momentele de furie, important este sa nu raspunzi nimic, sa-ti controlezi respiratia si orice gest\impuls pe care simti nevoia sa-l faci. Apoi te concentrezi asupra unui lucru familiar, linistitor.Acest lucru familiar poate fi o imagine pe care o privesti de mai multe ori pe zi-un peisaj simplu, de ex.-meditand cam 10-15 minute asupra detaliilor.Acest peisaj trebuie sa-l vezi oricand, fara sa-l ai in fata, si sa te,, refugiezi,, in el in momentele cand ai nevoie sa iesi din realitate.Atunci vei simti racoare in mijlocul desertului si-ti vei ignora dusmanul in timpul luptei.Alegeti singura punctul de concentrare, si dupa cateva luni de antrenament vei reusi. Daca vrei amanunte, sunt aici.

| mODIN a răspuns:

Ascuti Cannibal Corpse.Pentru mine functioneaza.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Depinde cum iti manifesti furia de moment:
Daca este verbala trebuie sa vorbesti mai incet si cat mai incet chiar daca vorbesti la fel de mult.
Daca este normala cea mai rapida metoda este sa-ti intinzi extremitatile adica sa desfaci palmele la maxim, sa te intinzi putin si automat organismul care era tensionat fizic se va relaxa.

| Hevnoraak a răspuns:

Înjuri,la mine funcționează perfect.

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Te gandesti de ce esti furios si daca are vreo importanta.

| nowar a răspuns:

Scriu,ascult muzica, ies la aer curat, numar pana la 20 incet, inspir si expir straight face, incerc sa ma gandesc la cu totul altceva thinking

| deadwillow a răspuns:

Iesi afara, tragi o gura mare de aer si incerci sa iti spui ca cel care te-a enervat este un iepuras mare si pufos pe care nu poti sa-l lovesti laughing

| Banyik_Ionutzz_1998 a răspuns:

Stai in pat, intinsa si nu te gandesti la nimic

| vioreltt a răspuns:

Gandeste-te la ceva frumos!
Incearca sa te stapanesti!
Vorbeste cu prietenii sau cu parintii ca sa iti mai treaca furia!
Succes!

| Adrian37 a răspuns:

Iti masezi capul cu buricul degetelor.
Sper ca te-am ajutat. happy

| keikop119 a răspuns:

Incearca sa casti, am auzit ca elimini o anumita energie atunci cand casti

| cosi9 a răspuns:

laughing ce oameni..depinde pe ce motiv te infurii...de cele mai multe ori lumea devine furioasa din simple motive. incearca si tu sa te indepartezi de acel lucru/persoana si gandeste-te la o amintire placuta sa iti surada inima.

| ManeaIonut98 a răspuns:

Ia-ti cel mai bun prieten/prietena si plimbate cu el/ea il parc

| Ion-Marius_Dumitru_1985 a răspuns:

Simplu: gusfraba, gusfraba, gusfraba happy (rosteste incet si nu uita sa respiri)

| LeonardGrasuxl22 a răspuns:

Simplu daca esti suparat nu suferii joaca un joc sau fa-ti de lucru sau iesi prin oras viata e usoara daca o accepti asa cum trebuiewinking

| Yo_Razvan_1997 a răspuns:

Te pui la somn happy

| CosminNicusor a răspuns:

Te gandesti la o pajiste de grau mare, frumos si cum il bate vantul si imediat te calmezi iti liberezi mintea

| mihay2001 a răspuns:

Eu ma gandesc mere la ceva frumoshappy

| Yubaretzu112 a răspuns:

Te duci intr-un loc linistit fara zgomote si te gandesti la ceva fericit!