| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna sa fii norocos?

11 răspunsuri:
| sTeFaN. a răspuns:

Sa fii prost, cum zice proverbul "prost sa fii, noroc sa ai".

| ViVi a răspuns:

Pai sa ai o zi buna cu toate puse la punct sa vii acasa si sa spui ce buna a fost ziua astawinking asa cred

ViVi

| madagascar a răspuns:

Sa fi norocos inseamna ca atunci cand te afli intr-o situatie imposibil de rezolvat toate se rezolva din senin

| Jupiter a răspuns:

NOROCÓS, -OÁSĂ, norocoși, -oase, adj. 1. (Despre oameni) Care are noroc (2), căruia îi reușesc toate; norocit (1). 2. (Despre acțiuni) Care decurge sau se încheie în mod favorabil; norocit (2). ♦ Care aduce cuiva noroc. – Noroc + suf. -os.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fii norocos inseamna sa-ti cam iasa bine mai multe chestii in viata fara sa o baza psihologica bine dezvoltata...

| juniper a răspuns:

Ca si proverbul "prost sa fi, noroc sa ai", nu prea stiu cum sa definesc norocul. E cam greu straight facehappy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sa fii norocos inseamna sa reusesti in viata, unii trudesc din greu pentru a ajunge unde doresc, iar altora li se ofera totul "pe tava", cum spune si proverbul "prost sa fii, noroc sa ai "

| fluturas a răspuns:

Din cate stiu eu...
si parerea mea este. ca nu exista noroc sau ghinion. deci noroc inseamna sa te ajute Dumnezeuwinking kiss

Răspuns utilizator avertizat
| night_crawler a răspuns:

Norocos inseamna ca atunci cand dai teza la romana cu fituicile pe banca si profa de romana la 1 m de tine sa nu te vada ca, copii...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu va intreb pe voi citisem undeva ca inseamna drac