| vasilicaandreea a întrebat:

Ce trebuie sa faci cand ai inhalat gazele de la o reactie?

3 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Ce gaze?

| 3v1lM1nD a răspuns:

Deschis geamuri
baut multe lichide (ajuta la eliminarea substantelor straine in corp inhalate in urma reactiei)
culcat pe partea stanga cu o perna sub mijloc astfel incat sa descrii un arc de cerc pentru a lasa ficatul cat mai liber astfel incat sa filtreze cat mai rapid o cantitate cat mai mare de sange.
luat aspirina pentru dilatarea vaselor sanguine ajuta la circulatia singelui

consultat un specialist cat mai rapid si povestit totul exact cum a fost pentru un diagnostic cat mai acurat.