Concurs: La ce fel de vacanta de vara visezi?

Vacanta, soare, plaja, piscina, relaxare... Ca sa va bucurati de toate in sezonul estival si sa nu va tina pielea, va invitam la concurs alaturi de Farmec!

Pentru a castiga unul dintre cele trei seturi de premii, tot ce trebuie sa faceti este sa ne raspundeti aici pana pe 15 iulie la intrebarea:

La ce fel de vacanta de vara visezi? Ce ti-ar placea sa faci si pe unde te-ai plimba?

Premiem cele mai interesante trei raspunsuri cu un set format dintr-o emulsie de plaja SPF 10un lac de unghii Disco (mov), un ulei bronzant SPF 6 si o emulsie autobronzanta.

Multa bafta!

161 răspunsuri:
| TeoDoraElena98 a răspuns:

Pai mi-ar placea o excursie in Caraibe, la umbra unui palmier, cu un suc in mana si 2 baieti frumosi care sa imi faca aer cu niste frunze mari...love struck
Dar anul' asta ma multumesc cu Marea Neagra.laughing

| Ixodes a răspuns:

De cate ori visez la o vacanta perfecta, ma visez in Antalya relaxandu-ma, bucurandu-ma de peisaje, de plaja, de cumparaturi, dar mai ales ma visez innotand cu delfinii…

| Bridgitte a răspuns:

Eu? Visez la o vara...hmmm...in care nu dormlaughing
In aceasta vara eu chiar nu vreau sa dorm...as vrea sa vizitez cat mai multe locuri,Franta, Astria, Bulgaria, Italia, toate astea in timpul zilei.Dar noaptea as vrea sa fie si mai palpitanta.Sa mananc floricele in timp ce ma uit la filme de comdie cu cei mai buni prieteni, sa rad de mor cu verisorii mei si sa stau pe net sa ma joc jocuri de copiii pana dimineata.Vara asta vreau sa ma duc sa petrec macar o saptamana la bunici si cateva zile la prietena mea cea mai buna... oricum, oriunde m-as duce, as lua cu mine cei mai buni prieteni, si mi-e deajuns.Multumesc TPU pentru aceast concus!

| Martyka a răspuns:

Hey TPU! Eu vacanta asta as vrea sa stau pe plaja sa ma relaxez la soare cat e ziulica de lunga. Cu prietenii sa ma distrez, balaceala, sau cina cu familiahee hee. Desigur nu lipsesc sedintele de bronzare pentru care ar fi perfect premiul. Vreau ca vara asta sa fie super si sa arat super pentru ca incep liceul...deci sper sa castig!

| CannbalCorpse a răspuns:

Mi-ar placa o excursie in Hawaii sa stai sub umbra unui palmier si sa beau limonada si sa dansez hula.Dar deocamdata ma multumesc sa merg la piscina

| Corneliia a răspuns:

Visez la o vacanta de vara cum e asta, calduroasa; undeva pe o insula alaturi de o prietena unde se tin cele mai misto petreceri; unde sa ne distram maxim.

| BBEgirl a răspuns:

Vacanta perfecta pentru mine reprezinta privitul rasaritului si apusului de soare impreuna cu iubitul meu pe o plaja linistita cu nisip fin.

| Tatiana_Gavril_1973 a răspuns:

Excursia pe care eu o visez anul acesta o sa fie in grecia in care sa fac si plaja, sa vizitez locuri incarcate de istorie de cultura si sa fiu alaturi de prieteni.

| Cîrstea_Cristina_1990 a răspuns:

Oriunde numai acasa nu ca m-am plictisit raaaauusad

| DragosteDePrimavara a răspuns:

Visez la o vacanta imbratisata de multa apa si soare.Visez la ''Viena''-nu-i asa ca este un oras magnific-! As lasa gandurile, mintea sa-mi exploreze inima si curajul, iar imaginatia sa-mi depaseasca limitele.Le las sa zboare astfel incat sa ma conduca catre o vacanta controlata de civilizatie si urban, pentru ca se stie ca Viena este orasul istoric, cu palate celebre si drept recunoscuta incontestabila a muzicii mondiale.Ma las condusa de note muzicale si frumos, pe trepte pe care viata mea abia acum incepe a le descoperii.Vacanta mea are sa inceapa...-_^

| anonim1808 a răspuns:

Mi-ar placea o vacanta in Bora Bora, sa ma balacesc toata ziua, sa fac plaja multa, sa ma bucur de soare din plin.

| DevilBot07 a răspuns:

Pentru mine o vacanta perfecta ar fi una relaxanta.Ma si imaginez tolanita la soare, incercand sa ma bucur intens de fiecare minut petrecut cu familia. Eu sunt o persoana caruia ii place mult natura. Iubesc natura. Si in vacanta, bineinteles as admira albastrul toporaşilor oglindit în cer, zâmbetul bun al bătrânului soare, (chiar daca el aduce si unele neplaceri, cum ar fi insolatia ). Mie, sincer, cred ca m-as vedea la mare, si mi-ar placea sa aud, chiar si acolo, cantecul suav al trilurilor neobosite, si mi-ar placea sa fiu aproape de frunzele proaspete care sunt ca nişte fluturi verzi şi catifelaţi. Ohhh! ma si imaginez acolo...
In concluzie, pentru mine o vacanta perfecta ar fi aproape de valurile jucause ale marii si in acelasi timp aproape de prietenoasa natura.

Va doresc o vacanta placuta tuturor, plina de bucurii. happy

| Aprettylittleliar a răspuns:

Oriunde, doar sa scap de galagia de acasa si sa am putina liniste, sa ma relaxez inainte de inceperea liceului.Un bronz frumos nu mi-ar strica!

| MariaO a răspuns:

Ca mai toata lumea, visez la o vacanta exotica. Hmmm, cred ca m-as multumi cu Maldive( loc care mi-a ramas undeva in creier, dupa ce am vazut cateva poze din vacanta unei colege). Palmieri, pielea mea bronzata mangaiata de razele soarelui (desigur, protejata de Emulsia de plaja SPF10-Farmec), cocktailuri, iar seara bai in marea de un negru nesfarsit. Eh, insa voi ramane cu visatul.
Pana una alta, impreuna cu inca 8 prieteni, sper sa ne simtim cat mai bine si in saptamana din august pe care avem de gand sa o petrecem in Jupiter.
In fond, cred cu tarie ca omul sfinteste locul, asa ca o mana de oameni cu voie buna pot face din orice vacanta una de neuitat!
Astept cremele pentru nasurile baietilor si oja pentru mine! Hi hi big grin

| Doar_Eu_Mira_1992 a răspuns:

Vacanta asta mi-ar placea sa merg la Mare la Constanta, Mi-ar placea sa fac baie, sa stau la soare si sa ma bronzez, sa fac munca voluntara pentru oamenii in varsta.Sa ma plimb prin Bucuresti.Mi-ar mai placea sa stau la terasa langa Mare, sa beau un suc rece si sa mananc o inghetata cu aroma de capsuni.M-as plimba cu o barca si as sta pe sezlong la umbra...Multumesc TPU pentru acest concurs! Bafta tuturor!

| Sylvia97 a răspuns:

Visez la o vacanta cu aer rustic, pitoresc. As prefera sa ma cazez intr-o suburbie din Franta sau Austria. Mi-ar place sa merg prin pesteri, munti si mi-as dori sa vizitez castele! happy

| Maria02 a răspuns:

Vacanta mea perfecta, ar fi cu partenerul meu pe o insula pustie, unde sa fie detoate magazin, mall,, piscina, de toate, sa fim doar noi 2batting eyelashes, si sa putem cumpara tot ce vrem si sa facem tot ce vrem gratis! :Xlaughing)

| Andreea2239 a răspuns:

In vacanta aceasta as vrea sa merg in Filipine…As vrea sa imi gasesc o insula care sa ma reprezinte,sa bea multe sucuri,sa cerz plaja,sa ma ingrop in nisip,sa inot cu delfinii,sa fiu pentru o zi regina insulei,sa ma bronzez, sa fiu relaxata (incat sa nu mai tin cont de ziua care este), sa admir animalele si insectele, sa construiesc castele de nisip, sa joc voley in apa, sa invat sa inotblushing si multe altele.Mi-as petrece vacant cu familia si incatrei prietenehappy:X…Cam asa arata vacant perfecta pentru. mine…happy:*

| Bella_Izi_1995 a răspuns:

Eu..Hmm. in aceasta vara visez sa merg la hollywood laughing ar fi extraordinar dar nu toate visele se implinesc.Cea mai super vacanta mis dori sa o petrec undeva departe de oras undeva sa fie liniste deperte de masini sau alte chesti care polueaza... mis dori sa merg undeva la tara la liniste dar aproape de cei dragi pentru mine vacanta asta ar fi super daca as petreceo cu familia mea deoarece nu l-am mai vazut pe tata de 2 ani deci as merge oriunde dar sa imi fie familia si prieteni aproape si mi-e de ajuns doar ata.Multumesc TPU pentru aceast concus!

| maer a răspuns:

Visez la o vacanta in dubai unde sa ma relaxez si sa privesc peisajele superbe si apusul si rasaritul soarelui impreuna cu persoana iubita

| onlychangeforlove a răspuns:

Pentru mine vacanta perfecta nu este la fel de formala ca acest apelativ. daca am cateva ore de liniste de relaxare si mai ales de distractie alaturi de ce si cine imi face placere e perfect. As vrea sa merg intr-un loc exotic, dar in acelasi timp. undeva unde pot vedea si afla despre locuri minunate.mi-ar place enorm sa ajung in L.A! Dar mai bine sa ramanem cu picioarele pe pamant si sa aspiram la lucruri mai simple..pe scurt vacanta perfecta nu se rezuma la calatorii si multa multa distractie..conteaza sa te bucuri de vara in stilul tau sai sa iti incarci bateriile pentru toamna, un nou an scolar de ce nu?:Xlove struck

| gabi13579 a răspuns:

Visez la o croaziera pe Marea Mediterana si pe Oceanul Pacific, iar apoi sa fac o raita prin sudul Africii. Apoi as merge in padurea amazoniana sa fac multe poze alaturi de serpii care ma inconjoara. As merge apoi in SUA sa vizitez Marele Canion si categoric Statuia Libertatii, Muntele Rashmord, intreg New York-ul si clar California unde as vizita Hollywood-ul si as face poze cu toate vedetele si as verifica daca chiar este un club al ingerilor dupa litera H. De acolo as pleca in Alaska sa iau parte la o cursa cu caini, iar apoi as merge in Finlanda in Laponia sa il trag la raspundere pe Mosul ca nu mi-a adus I PHONE-ul. pe urma as face skydiving si parasailing. As face apoi plaja pe malurile Japoniei, iar apoi as escalada Everestul, iar daca voi supravietui vor merge in Rhodos, apoi la Roma sa vad Colosseumul si sa fac scufundari in Marea Mediterana in speranta ca voi gasi pestisorul de aur. De acolo voi merge in Spania sa vad festivalurile, iar apoi in Franta sa vad Turnul Eiffel, sa ma plimb pe Champs Ellisais(cred ca asa se scrie). Voi pleca apoi in Olanda pentru ca ador lalelele, iar apoi voi vizita Austria pentru produsele de patiseriesi pentru ca este tara valsului. Voi merge in Egipt pentru a vedea piramidele si Sfinxul si pentru ca este una dintre tarile mele preferate, iar pe urma voi calatori pana in Rusia sa vizitez Kremlinul, sa vad un spectacol de balet si un concurs de patinaj artistic si sa-mi cumpar o papusa ruseasca. In final voi merge pe Transfagarasan si apoi la Herculanecaci tara noastra este cea mai frumoasa si tebuie sa o vizitam pe ea mai intai.
sper ca voi reusi sa fac toate aste intr-o singura vara, dar daca nu, le voi face macar intr-o viata
sper ca v-a placut!

| Albastrica85 a răspuns:

Mi-ar placea o vara linistita departe de Bucurestiul acesta care imi provoaca repulsie, departe de lume, sa fac tot ce vreau si doresc sa ma plimb in locuri placute privirii si in locuri inimaginabile, alaturi de fiinta draga si sa-mi surada norocul si soarele.

| Bylok a răspuns:

Hmmm...3 saptamani la munte cu iubitul si toti prietenii mei ar fi perfect happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am ridicat din pat doar pentru a scrie nimicul ăsta, deoarece mâine sigur îl uitam. Astăzi din lipsă de ocupaţie am căzut puţin pe gânduri şi ce-mi veni în cap? Să caut trecutul. Am încercat să-mi amintesc trecutul. Am căutat prin mii de arhive şi sertăraşe... Am întrebat mii de copaci şi sute de dealuri. Am întrebat cerul şi soarele.
Nţ, de fapt îmi este bine şi aşa. Ar fi fost frumos. Încep să şterg, să scriu, să şterg, să te şterg, să te uit. Am încercat sa-mi amintesc de persoana ce eram cândva. Din fericire, n-am gasit mare lucru aşa că am renunţat să mai caut. Îmi e atât de dor cateodată de cineva, încât mi-aş dori... Oh. Nu aş vrea să cad din nou în aceaşi capcană.
Dar am căzut şi cad, pentru că în fond, îmi place căldura de iulie.
Vacanța mea? Ha! Pe Amazon, departe...stând pe o barcă singur, neștiut de nimeni, căzând în vise aiurite iar si iar, cu apa verde în jur, cu micii pești tovarăși.
3 luni de uitare, de bucurie, de cădere.De stat pur si simplu.
De pauză. Apoi,pur și simplu te trezești că s-a terminat,că trebuie să te intorci la lucru, că totul a fost prea scurt.
Dar timpul trece repede, așa că într-o clipită totul va fi refăcut, retrăit, deoarece voi călători prin alte țări, că doar vara a venit din nou.

| ZmeuricaXD a răspuns:

Mie mi-ar placea o excursie pe o insula misterioasa si foarte frumoasa love struck, acolo sa fiu doar cu iubitul meu si sa fie cald ...si sa fie un palmier unde sa stai la umbra si apa sa fie albastra ca si cerul.Totusi sa fie si ceva casute unde sa dormim, si cand ne trezim sa mergem direct in apa calda si frumoasa.Da e un vis frumos, dar anul acesta ma multumesc la mare in Spania:* alaturi de iubitul meu. Imi place enorm de mult acolo. O sa fie cea mai frumoasa vacanta :* :*.Sa aveti toti o vacanta frumoasa de vara si calduroasa :* :*

| W3R4 a răspuns:

Desi e foarte cald,as visa, si mi-as dori din suflet sa merg in Egipt!
Pentru ca acolo e asa mult soare, ma pot bronza, dar am si multe de vazut:piramidele, templele...camilele... laughing
As vrea sa vizitez si orasul Cairo, dar mai ales, sa merg la muzeul din Cairo, si sa vad mormantul lui Tutankamun! ...cine stie,poate si pe sotia lui,Tutankamoaca! laughing
Un alt loc care mi-a ramas in suflet:Turcia!
Si acolo e foarte frumos! love struck
Mi-ar place sa vad Moscheea Albastra,din Istanbul,sa ma plimb prin tot orasul,si sa iau suveniruri,pentru cei de-acasa,
iar la final, seara, sa fac o plimbare cu vaporasul, pe Marea Marmara! love struck
Si nu in ultimul rand, mi-ar placea sa merg si in Germania!
...nu stiu ce am de vazut acolo,dar eu vreau sa ma urc pe un munte,si sa strig cat pot de tare:"Ioleleihuuuuuuuuuu!" laughing
Cel putin,asa fac nemtii!
Dar,cum am scris si mai sus,"visez" la o astfel de vacanta, deoarece, deocamdata nu am cu cine merge.
Ma multumesc ca merg la Mamaia! Nu, nu la statiunea Mamaia, ci la mamaia la tara! laughing

| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Buna! Mi-ar place-a sa fiu pe o plaja, din Spania. Cambrils sau Ibiza... Consumand bauturi alcoolice, si nu numai. Ziua pe plaja si prin locuri mai pustii cu baiatul ''visurilor mele'' facand poze, capatand un bronz de invidiat, alergand unul dupa altul, alintundunetongue cazand in apa blushing. Mergand la shopping, si sa facem schimb de ''gusturi'', cumparand haine. Apoi, sa luam cina pe o terasa aproape de mare, simtind briza ...Seara prin club, dansand distrandune fara griji sau responsabilitati pana in zori, spre sfarsit, trezindune amandoi intr.un dormitor fara nici un regret!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-as dori din tot sufletul meu sa merg la mare dar nu am noroc,niciodata nu am mers si nici nu voi merge crying Visez in fiecare seara la marea albastra,sarata,vreau sa simt cum plutesc pe ea, iar soarele sa imi bata in ochi alintandu-mă... Ahhh, nu va dati seama ce norocosi sunteti, cei care mergeti la mare, offf, iubesc apa dar nu am 20 de milioane ca sa stau 1 zi crying

| M1hai a răspuns:

Mi-ar placea sa merg in Japonia happy, in Tokio cel mai tehnologizat oras din lume, plus ca e curat!