CONCURS: Racoreste-te cu zambetul pe buze

Pentru ca mercurul din termometre ne arata clar ca suntem intr-o luna fierbinte, va lansam urmatoarea provocare. Alaturi de prietenii de la Mindblower.ro, site-ul cu cadouri iesite din minti, va invitam la un concurs rece, rece, rece.

Ca sa castigati formele de gheata amuzante, tot ce trebuie sa faceti este sa ne spuneti ce bautura v-ar placea cel mai mult sa racoriti cu niste cuburi de gheata haioase. Vom desemna, prin tragere la sorti, 5 castigatori, iar acestia isi vor putea alege un premiu dintre urmatoarele nebunii: forme de gheata bagheta magica, vampir, creier, pirat sau o tava de gheata AK-47.

Puteti sa participati la concurs pana pe 12 august.

Mult succes si abia asteptam sa va citim raspunsurile. Nu uitati ca in aceasta perioada avem concursuri in paralel cu premii haioase, asa ca puteti participa si la cel de aici.

90 răspunsuri:
| irinuk28 a răspuns:

Cu siguranta o sa fie o butura rece si carbogazoasa care sa te racoreasca si sa iti potoleasca setea.
Chiar si un cocktail cu fresh de lamaie, ananas si fructul pasiunii big hug.
Yummy happy!

| EaEmma a răspuns:

Buna! Avand in vedere ca este vara, gandul imi zboara la o apa de cocos (cu gheata) sau la o limonada racoritoare cu lime si bineinteles cu gheata.

| diaac a răspuns:

Nestea, vin, limonada

| MotanAndrei a răspuns:

Cocktail Hawaiian Punch :X
Ingrediente:
20 ml amaretto
20 ml lichior Southern Comfort
15 ml vodca
40 ml suc de portocale
40 ml suc de ananas
20 ml fresh de lime
20 ml sirop grenadine
Cuburi de gheata
Mod de preparare:

Se amesteca cu gheata, in shaker, toate ingredientele, cu exceptia siropului de grenadine, care se adauga la final. Se orneaza cu felii de portocale.

| Rockat a răspuns:

Limonada

| Ritsuko a răspuns:

Limonada.

| Cristian2003 a răspuns:

Coca cola 350 ml
Votca 122 ml
Suc de portocale 250 ml
Suc de capsiuni 125 ml
Tecckila 200 ml
Pepsi 300 ml

| Mario1999 a răspuns:

As vrea sa racoresc o bautura imperiala la care nu oricine are acces si anume: suc la plic.

| OaiaNinjalău a răspuns:

Dupa parerea mea limonada e bautura verii, printre adolescenti... deci limonada!

| viperra a răspuns:

Cum am amigdalele mari de cand m.am nascut si ma doare gatul atunci cand bag ceva acidulat in gura, as racori un pahar de Nestea.

| justyoung9 a răspuns:

Ice tea

| under89 a răspuns:

Apa, că-i mai bună decât toate.

| Mariusflo a răspuns:

Limonada

| ana233 a răspuns:

Cu siguranta limonada.

| DomnulFantastic a răspuns:

Cu coca cola

| CristianPreda a răspuns:

Hmm. "Cuburi de gheata". Cuburile de gheata ma fac sa ma gandesc la "JaggerBomb". Niste cuburi de gheata "AK47" ar arata foarte bine intr-un pahar cu "JaggerBomb".

| lullaby23 a răspuns:

As alege un pahar de cola sau limonada cu multa gheata.

| Damian_Roland_1996 a răspuns:

Coca cola un pepsi twist lemon sau chiar un wiskey

| MisterSprinkle a răspuns:

As racori un cocktail Long Island Ice Tea,se prepara din rom alb,gin, vodka, tequila, coca-cola, triplu sec si sec proaspat de lamaie.In loc de cola se mai poate pune si pepsi twist sau apa minerala.

| Darkness13 a răspuns:

Limonada

| Valentyna290497 a răspuns:

Wiskey

| Crocodilul01 a răspuns:

Sampanie :3

| JustaLittle a răspuns:

Cu un sprite rece si niste cuburi de gheata in forme haioase m-as racorii instant

| Gabi1123 a răspuns:

Jack Danniel's big grin

| Mimzy a răspuns:

Nestea :3

| VasiDobie a răspuns:

In bautura(nu conteaza volumul):
-10% Jack Daniel's
-40% Coca-Cola
-20% Vin de oricare
-20% Apa Minerala sau Sifon
-10% Redd'S

| Joker1305 a răspuns:

Limonada

| alyalynutz a răspuns:

Limonada! :3

| xBlueAngel a răspuns:

Nestea sau limonada >big grin

| alexandrafocus a răspuns:

Cred ca un suc de fructe natural ar fi perfect, nu de alta da alcoolul sau acidul nu prea e bun vara!