CONCURS: Racoreste-te cu zambetul pe buze

Pentru ca mercurul din termometre ne arata clar ca suntem intr-o luna fierbinte, va lansam urmatoarea provocare. Alaturi de prietenii de la Mindblower.ro, site-ul cu cadouri iesite din minti, va invitam la un concurs rece, rece, rece.

Ca sa castigati formele de gheata amuzante, tot ce trebuie sa faceti este sa ne spuneti ce bautura v-ar placea cel mai mult sa racoriti cu niste cuburi de gheata haioase. Vom desemna, prin tragere la sorti, 5 castigatori, iar acestia isi vor putea alege un premiu dintre urmatoarele nebunii: forme de gheata bagheta magica, vampir, creier, pirat sau o tava de gheata AK-47.

Puteti sa participati la concurs pana pe 12 august.

Mult succes si abia asteptam sa va citim raspunsurile. Nu uitati ca in aceasta perioada avem concursuri in paralel cu premii haioase, asa ca puteti participa si la cel de aici.

90 răspunsuri:
| Valentyna290497 a răspuns:

Wiskey

| Darkness13 a răspuns:

Limonada

| MotanAndrei a răspuns:

Cocktail Hawaiian Punch :X
Ingrediente:
20 ml amaretto
20 ml lichior Southern Comfort
15 ml vodca
40 ml suc de portocale
40 ml suc de ananas
20 ml fresh de lime
20 ml sirop grenadine
Cuburi de gheata
Mod de preparare:

Se amesteca cu gheata, in shaker, toate ingredientele, cu exceptia siropului de grenadine, care se adauga la final. Se orneaza cu felii de portocale.

| positivity a răspuns:

Când aud de „cub de gheață" mă gândesc instant la prigat. Un prigat de pere sună perfect, mai ales rece, și mai ales cu niște cuburi de gheață.

| ana233 a răspuns:

Cu siguranta limonada.

| andrei1237 a răspuns:

Apa si limonada.

| SabinaQueen a răspuns:

Limonada

| Jipa95 a răspuns:

Imi place foarte mult sa-mi racoresc coca-cola, cateodata si un paharel mai mic de whisky cu gheata happy

| PopAdrian a răspuns:

O cola, o limonada sau o socada ar merge de minune!

| Eastwood a răspuns:

Limonada si Wiskey.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Poate o sa radeti, dar foarte des folosesc cuburile de gheata pentru a raci apa de baut...asa ca, este mai comod sa pun 2 cuburi de gheata si apa este buna de bautlove strucklove struck
O zi frumoasa sa avetihappy

| Anonim_4466 a răspuns:

Un Cocktail de Pepene galben cu putin rom

| yocata a răspuns:

Cocktail Green Appel

| irinuk28 a răspuns:

Cu siguranta o sa fie o butura rece si carbogazoasa care sa te racoreasca si sa iti potoleasca setea.
Chiar si un cocktail cu fresh de lamaie, ananas si fructul pasiunii big hug.
Yummy happy!

| viperra a răspuns:

Cum am amigdalele mari de cand m.am nascut si ma doare gatul atunci cand bag ceva acidulat in gura, as racori un pahar de Nestea.

| Lαrisα a răspuns:

Coca cola sau limonada. happy

| MihaelaDart a răspuns:

Simpatice foc, le-as folosi in ceaiurile de fructe, in compoturile pe care obisnuiesc sa le fac si de ce nu in frappe si in apa plata.

| franciscintaiul a răspuns:

Limonada

| diaac a răspuns:

Nestea, vin, limonada

| Joker1305 a răspuns:

Limonada

| zurick a răspuns:

Limonada.

| Mariusflo a răspuns:

Limonada

| Ritsuko a răspuns:

Limonada.

| Narcis2007 a răspuns:

Eu ma multumesc cu o limonada

| extremer11 a răspuns:

Cand caldura de afara de doboara, o cola cu niste cuburi de gheata ar fi ideala!

| lullaby23 a răspuns:

As alege un pahar de cola sau limonada cu multa gheata.

| xDxDxDxDxD a răspuns:

Cocktail

| adynyco a răspuns:

Limonada

| JustaLittle a răspuns:

Cu un sprite rece si niste cuburi de gheata in forme haioase m-as racorii instant

| FemeiaPisică a răspuns:

Sucul Cappy.