| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca va ataca Sua Iranul?
Daca da, o poate cuceri?
un mini-documentar despre capacitatiile defensive ale Iranului
https://www.youtube.com/watch?v=LkG4-QVXVPw

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu va ataca.
Dacă atacă îl poate cuceri doar cu o implicare masivă și pierderi umane prea mari.
Acest atac destabilizează foarte tare situația în zonă și riscă să se transforme în conflict regional cu creșterea prețului petrolului, perturbarea burselor, deci dezavantaje mai mari decât beneficiile.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

SUA nu mai e ce a fost o data si sa stii ca SUA in momentul de fata trece printr-o perioada mai naspa si economic si social avandul pe Donald Trump si tarfa de nevastasa la putere. Din cate am inteles Occidentul nu merge intr-o directie buna si sa stii ca ceea ce se intampla acolo e din cauza ca ei "l-au ucis pe Dumnezeu" cum s-ar spune asta daca intelegi ce vreau sa spun.