| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a întrebat:

Credeti ca un necredincios se poate intoarce la Dumnezeu?
https://www.youtube.com/watch?v=GrEdywQRS-A

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Acum o oră | LOVW a răspuns:
Nu poate, omul e prea depravat ca să-L caute pe Dumnezeu prin liberă voință. Dacă nu-L atrage Dumnezeu la El nu are nicio șansă.
Până la urmă preotul nu-i neapărat copilul lui Dumnezeu, mie mi se pare că să devii preot în zilele noastre însemnă să-ți iei un job și atât.

iar ne judeci aiurea,mai fata vezi tu sa te judecam noi atei pe tine? tu de ce ne judeci pe noi? e frumos asa ceva, parca iisus spunea sa isi iubesti vrasmasul si aproapele nu e frumos asa ceva, faza cu ca nu devenim teisti nu e ca suntem depravati si ca nu exista dovezii ca exista dumnezeu, faza cu preotul scrie acolo si pastor, practic judeci ortodoxi si catolici primele religi crestine

| RAY a răspuns:

Studia genetica şi era convins că Dumnezeu nu există. Îşi petrecea timpul pe străzi cu băieţii de cartier sau citind despre Univers şi corpul uman.

toate astea in acelasi timp, incredibil era si vagabond si savant si ateu si era si biolog si in armata a dat de dumnezeu, cool poveste, romanii nu stiu ce e ateismul si definitile sunt stupide si eronate scrise de teisti, sunt convins ca povestea e inventata, despre intrebare ma intreb si eu ce rost are sa fim cu toti crestini cu numele, pai 96% sunt crestini, va doare tare de cei 1% atei vad, wow

| LPCTSTR a răspuns:

Toţi sunt doar de faţadă, poveştile spuse de ei sunt doar minciuni iar realitatea este foarte mult cufundată-n prostiile spuse de aceşti oameni.
[Logic că n-am să mă uit la o astfel de prostie, nu-s spălat pe creier]Cine ştie cum "popa" ateul s-o fi-ntristat de salariul său minim pe economie şi a avut o "revelaţie". În acel moment, cel mai probabil, ateul şi-a dat seama cum reuşesc preoţii să prostească omul se rând şi s-a decis să-l prostească şi el. Salariul de popă este destul de mare, chit că se mai şi bagă puţin mînuţa în cutiuţa milei.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru LPCTSTR):

Pai te uiti la videoclip inainte sa comentezi, nu toti preotii sunt asa cum te gandesti tu ca sunt.

| LPCTSTR a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Hehe...
Asta ziceți voi, semi-spălații pe creier.

| RAY a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Până la urmă preotul nu-i neapărat copilul lui Dumnezeu, mie mi se pare că să devii preot în zilele noastre însemnă să-ți iei un job și atât.

bogdane fi egal si vezi si de ras lui lovw

| Holiday a răspuns:

Nu e nimeni ferit de afectiuni psihice, deci da, e posibil.

| DeyCj a răspuns:

Dacă consideră că asta îl face superior celorlați, se va întoarce. Dacă nu, veci.

| xerxes1 a răspuns:

Daca are neuroni lipsa este foarte posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa ne intoarcem la Zeus, se ce sa ne intoarcem doar 2000 de ani, e cam putin nu crezi?

| AlexDarius3 a răspuns:

Sincer da. Dar uneori poate fi prea tarziu. Un necredincios va avea mereu dubii in fata unei divinitati.

| LOVW a răspuns:

Nu poate, omul e prea depravat ca să-L caute pe Dumnezeu prin liberă voință. Dacă nu-L atrage Dumnezeu la El nu are nicio șansă.
Până la urmă preotul nu-i neapărat copilul lui Dumnezeu, mie mi se pare că să devii preot în zilele noastre însemnă să-ți iei un job și atât.

Răspuns utilizator avertizat
| LOVW a răspuns:

Faptul că a început să creadă în Dumnezeu nu înseamnă că s-a întors la El, dacă acum nu mai e ateu nu înseamnă că s-a întors la El.