| împreunăfacembine a întrebat:

Cum ajung postarile altora atât de populare pe Facebook? De exemplu am văzut postări de la oameni cu prieteni putini care au pus o poza de exemplu cu condițiile murdare din spital și au strâns peste câteva mii de likeuri și share uri.

Cum reușesc asta?

2 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai de la prietenii aia putini s-a raspandit ca un virus totul, aia au dat la altii, altii la altii si tot asa, daca nu avea nici un prieten, nu avea cum, ca nu vedea nimeni ce pune el pe pagina lui, ca nu e forum sa vada toti ce postezi si ce poza pui, sau Youtube sa dai cautare dupa un criteriu si sa dai de ceva ce are legatura cu criteriul ala.

Insa in general nu prea conteaza ca iti da like sau nu iti da, ce conteaza atat? Deci e putin irelevant, ca si cu, si fara tot poti discuta cu unu si altul, poti intra pe grupuri, si asa mai departe.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

E suficient să dea o persoană share și să aibă ea mulți prieteni.