| aVicii a întrebat:

Cum as putea sa fac si eu cateva likeuri pe facebook, am doar 6 la poza de profil si cam 450 prieteni, am vazut unu care avea 180 likeuri si 300 si ceva de prieteni.iar eu nu-s in stare sa fac maca 20.
Ms! ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Băscuţă a răspuns:

Schimbă poza de profil şi asigură-te că e clară (nimeni nu dă like la pozele făcute cu râşniţa) şi frumoasă. Ai grijă ca prietenii pe care îi ai să intre des pe Facebook şi să fie on atunci când postezi poza.
Poate prietenii de pe Facebook nu îţi sunt, de fapt, prieteni. Fii popular şi în viaţa reală dacă vrei "fani" în cea virtuală.
Nu cerşi like-uri!
Cu ce te ajută, mai exact? În afară de stima de sine?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Secretul e sa-ti pui toate pozele pe public pentru ca si cei care nu sunt prieteni cu tine sa-ti poata da like, desigur daca le place poza.

| blueskies14 a răspuns:

Is multi care trimit link'ul pozei pe chat ca sa primeasca like'uri, ceea ce-i aiurea. Da si tu like'uri cuiva, si iti va da si el, cam asa e regula.

| Wøodenpints a răspuns (pentru blueskies14):

Așa funcționează pupincurismul?