| anonim_4396 a întrebat:

Cum ati defini romantismul? Ma refer la romantismul din vietile noastre, nu la curent literar sau artistic.

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Romantismul este raspunsul tuturor rugaciunilor noastre pe pamant.

| wildthing a răspuns:

Romantismul reprezinta un cumul de fapte, gesturi, care izvorasc din nevoia (daca o simti) de a-ti arata dragostea fata de cineva.

| RAY a răspuns:

Un mare rahat care este promovat în filme americane, în realitate nu e deloc asa, ba mult mai rău