| raluca_8263 a întrebat:

Dati-mi si mie cele mai frumoase bancuri! Dau fundita celui mai frumos...

Răspuns Câştigător
| Luori a răspuns:

Un barbat intra in dormitor cu o capra in brate si zice:
Sotul: -Uite draga, asta e vaca pe care o f*t cand tu ai migrene.
Sotia: -Daca n-ai fi asa de prost ti-ai da cu seama ca aia e o capra.
Sotul: -Daca n-ai fi asa de proasta ti-ai da seama ca vorbeam capra.

Un roman, ajuns in Franta, isi ia "petit dejuner"-ul (cafea, croissant, paine, unt si marmelada) cand un francez, mestecandu-si nelipsita sa guma, se aseaza langa el. Romanul il ignora in mod vadit, dar in ciuda acestui lucru, francezul il apostrofeaza:
- Voi painea o mancati toata?
Romanul raspunde, prost dispus:
- Evident.
Francezul facand un balon cu guma:
- Noi nu. In Franta mancam doar miezul. Coaja o adunam intr-un tomberon, o reciclam, o transformam in croissant si o vindem in Romania, continua, cu o strambatura insolenta.
Romanul pastreaza tacerea. Francezul insista:
- Voi puneti marmelada pe paine?
Romanul:
- Evident.
Francezul, intorcand guma intre dinti si ranjind, zice:
- Noi nu. In Franta, la micul dejun, noi mancam fructe proaspete, dar punem toate cojile si ramasitele intr-un tomberon, le reciclam, facem marmelada si o vindem in Romania.
Atunci, romanul intreaba:
- Voi francezii faceti sex?
- Bine-nteles! raspunde francezul cu un zambet imens.
- Si ce faceti cu prezervativele folosite? continua sa intrebe romanul.
- Le aruncam, bine-nteles.
- Noi nu, conchide romanul. In Romania, le strangem intr-un tomberon, le reciclam, le transformam in guma de mestecat si le vindem in Franta.

La ora de psihologie profesorul prezinta elevilor cele trei stari

ale psihicului uman: starea de calm, de iritare si de enervare.

Scoate un celular, formeaza un numar de telefon si spune:

- Alo, buna seara, as dori cu Ionica, sspuse profesorul!

- Gica nu locuieste aici, spune persoana. (cu calm)

- Aceasta a fost starea de calm, spuse profesorul. Formeaza acelasi

numar de telefon si spune:

- Alo, buna seara, Ionica este acasa?

- Domnule v-am mai spus, Ionica nu locuuieste aica, spuse aceeasi

persoana (cu iritare).

Profesorul spune:

- Aceasta a fost starea de iritare. Formeaza pentru a treia oara

acelasi numar de telefon si spuse:

- Alo, buna seara, Ionica este acasa?

Persoana, de-a dreptul enervata ii spune:

- Domnule, fir-ai tu sa fii nu este nici un Ionica aici!

Acestea au fost cele trei stari.

Bula, un elev inteligent vine din spate si zice:

- Mai exista o stare in psihicul uman, o stare de disperare. Ia

telefonul, formeaza acelasi numar si spune:

- Alo, sunt Ionica, m-a cautat cineva?

Sotul, aflat la capsuni in Spania, scrie sotiei sale iubitoare, lasata singura, pe plaiurile Carpato- Danubiano-Pontice, in valtoarea societatii de tranzitie.

Draga mea,

Nu-ti pot trimite salariul luna aceasta, din cauza recesiunii economice profunde in care s-a afundat subit economia mondiala, asa ca iti trimit 100 de sarutari infocate.

Tu ai fost, esti si vei ramane, iubirea mea pe viata!

Sotul tau, Ionica

Dupa cateva zile, sotia iubitoare ii raspunde:

Dragul meu,

Iti multumesc pentru cele 100 de sarutari infocate si iti trimit detaliile cu privire la cheltuielile mele recente:

Laptarul a fost de acord sa primeasca 2 sarutari pentru lapte si sa ma dezbrac in fata lui, in fiecare dimineata, pentru o luna de zile.

Electricianul a acceptat sa nu ne decupleze inca de la curent abia dupa ce i-am aplicat cea de-a 7-a sarutare infocata (pe ureche), l-am mangaiat 10 minute intr-un anumit loc.

Proprietarul vine in fiecare zi si cere 2-3 sarutari de consolare in loc de chirie, in plus, m-a anuntat ca, de luna viitoare, va trebui sa i le aplic intr-o zona mai sensibila, intelegi ce vrea sa zica, da?…

Patronul supermarketului nu a acceptat numai sarutari infocate, astfel ca a trebuit sa-i ofer si alte ‘chestii’ negre si fierbinti (nu cafea, ca nu mai avem!)…

Pe maruntisuri am mai cheltuit 40 de sarutari infocate + mangaieri.

Nu-ti face griji pentru mine, mi-au mai ramas vreo 35 de saruturi si sper sa ma descurc luna aceasta. Pot sa-mi fac planul de cheltuieli si pentru luna viitoare la fel?

Te rog, sfatuieste-ma cate sa dau la revizia masinii?!

Cu drag,

Iubirea ta!

P. S. Eu in loc sa imi invat pentru teza, scriu bancuri laughing

1 răspuns:
| irina20 a răspuns:

Un muncitor a cazut dupa schela.Martor fiind un copil, politistul il intreaba:
-Cum a cazut nenea dupa schela?
-L-a batut Dumnezeu.
-Pai de ce?
-Ca a injurat.
-ce-a injurat?
-Futu-ti dumnezei m-ati de copil, numai scutura schela!