| syd2 a întrebat:

De ce dati vina pe epoca medievala in stoparea evolutiei?

19 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Le e mai usor sa arunce cu oua imbibate in otet, dar niciodata nu se gandesc ca partea de vina le apartine,, e mai comod sa dai vina pe altul'

| syd2 explică (pentru Drimmero):

E quasicorect cred.

| Drimmero a răspuns (pentru syd2):

?

| T0T a răspuns:

Eu nu fac asta.

| T0T a răspuns (pentru syd2):

Mi-ai făcut ziua mai bună.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Cred din ce in ce mai mult ca Arsenal retrogradeaza cu W0nger la carma!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Fraiere! Ai văzut ce meci a făcut United! Fraiereeee.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Oricum locul 6 nu e rău. Că tot râdeați voi...Nu e deloc rău când ești pe 7. Mi-e drag de tine tunare și îmi place când ești necăjit. Da, e și asta o formă de a îmi fi drag.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Mare meci... m-am uitat pe statistica si United a avut 3 suturi pe poarta, iar chelsea niciunul,, parca m-am uitat la un meci din campionatul italian, parca vad ca pierd aia campionatul pe mana lor si il iau gainile de la Spuds,, ca ma las de fotbal si ma reprofilez pe sah.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

S-a jucat foarte dinamic însă nu i-am lăsat deloc să joace însă Chelsea nu e o echipă ușor de jucat și de acolo ocaziile destul de puține. Însă dinamica a fost bună, mie mi-a plăcut meciul.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Direct in Europa League mergem, de cand mama m-a facut, eu n-am prins sezon mai prost facut de Arsenal, eu chiar imi puneam sperantele ca un naiv ca anul asta spargem gheata ca apoi sa ne aflam pe 7,, era si locul 7 amenintat daca West Brom nu era la atatea puncte in spate...degeaba au fost fanii la inaltime de atatea ori, nu merita w0nger sa aiba o sustinere atat de frumoasa/
T1ganul isi lauda mereu nicovala, e normal sa-ti placa daca ai castigat 3 puncte,, mie-mi zici de tine?

| Mayhem666 a răspuns:

Eu nu fac asta, ba chiar imi place epoca medievala, mi se pare asa misterioasa, cu castele, printi, printese, dragoni, vrajitoare, elfi, zane, magie alba sau neagra, etc.

| syd2 explică (pentru Mayhem666):

In mare parte nu existau multe din ce spui, is stereotipuri.

| Mayhem666 a răspuns (pentru syd2):

Stiu, dar mie tot imi plac. Imi plac mult chestiile mitologice sau inexistente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epoca medieval din contra a accelerat evolutia.religia e de vina pentru stoparea evolutiei. Uitat-te in asia mica majoritatea traesc ca si acu 1000 de ani. Religia nu ii lasa sa gandeasca si sa se dezvolte in mentalitate. Sunt blocati de 1400 de ani. Se imbraca ca si atunci... taie gatul cu sabia, refuza ce e vestic, femeile sunt animale de casa etc

| L1feDRAIN a răspuns:

De parca tu nu stii raspunsul.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Nu cred asta neaparat, dar daca stam sa ne gandim Romania e cu un secol de evolutie in spate din cauza regimului fanariot, care s-a instaurat in Evul Mediu. Mie imi place in general tot ce tine de epoca medievala, ma fascineaza cultura, traditiile si modul de organizare al statelor in V-ul Europei.

| syd2 explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Nu e din cauza regimului fanariot, e din cauza politicii externe pe care au promovat-o principatele initial, apoi cu venirea imperiului otoman, au luat-o razna cu totul.