| sanda_9766 a întrebat:

De ce in spatiul romanesc a aparut epoca medievala mai tirziu? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Andr3y25 a răspuns:

Stramosii tai sigur erau prosti! SANDA epoca medievala nu a aparut mai tarziu in Spatiul Romanesc.Intradevar tarile din est nu erau asa dezovltate ca cele din vest (ca si acum).Dar evul mediu era pentru toata lumea.

1 răspuns:
| WeAreLegion a răspuns:

Pentru ca si stramosii nostri erau tot asa de prosti ca si romanii din ziua de azi!

| Andr3y25 a răspuns (pentru WeAreLegion):

Stramosii tai sigur erau prosti! SANDA epoca medievala nu a aparut mai tarziu in Spatiul Romanesc.Intradevar tarile din est nu erau asa dezovltate ca cele din vest (ca si acum).Dar evul mediu era pentru toata lumea.