| anonim_4396 a întrebat:

De ce e mai ieftină o excursie in afara țării decât marea in Romania?

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ai nostri sunt mai cu foamea in gat si d-aia. Daca si-ar justifica preturile ar fi ok dar nu e cazul, afara vezi mult mai multa curatenie, apa mult mai curata, plajele misto amenajate, cazariile foarte ok, mancarea parca mai ieftina, in Grecia in unele statiuni traiesti o saptamana mai bine decat 3 zile in Mamaia.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă cei din afara țării au nevoie de banii tăi ca să trăiască și știu cum să îi scoată de la tine cu o ofertă ieftină.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e mai ieftina.

| oglindasultanului a răspuns:

Pentru ca romanilor le place sa colectioneze bani.